ARCHIBLOGAS – aplinka, erdvė, dizainas ir istorija

liepos 21, 2007

Atmintinė būsimajam architektui

Filed under: Architektūra, Jaunojo Architekto Mokykla, KTU, Patarimai, Studijos, VDA, VGTU — skrisk @ 12:57 pm

Žadėjau kažką panašaus parašyti savo asmeniniame blog’e, bet nusprendžiau, jog tokiam įrašui geresnė vieta bus čia. Skiriu jį visiems, norintiems studijuoti architektūrą Lietuvos universitetuose. Čia supažindinsiu su stojamųjų tvarka bei kalbėsiu apie pasiruošimą jiems. Labai tikiuosi, jog kažkam padėsiu pasiekti savo tikslą. Cituotos vietos paimtos iš užduočių aprašymų, kuriuos padalino visiems Jaunojo Architekto Mokyklos mokiniams, ir kuriuos tikriausiai be didesnių sunkumų galima rasti internete (nors negarantuoju). Kaip visada – pastabos ir komentarai labai laukiami.

1. Kas yra architektūra?

    

Trumpai – tai meno ir mokslo rūšis, kurios pagrindiniai tikslai yra formuoti aplinkos erdvę, projektuoti ir statyti statinius bei jų kompleksus, miestus. Architektas kuria žmogaus gyvenamąją aplinką, atsižvelgdamas į labai daug techninių, fizinių, teisinių, socialinių ir klimato faktorių, apsprendžiančių galutinį projektą. Todėl architektas turi būti visapusiškai išsilavinusi ir išprususi asmenybė, gebanti prisitaikyti prie kiekvienos užduoties ir situacijos. Skirtingai nuo taikomųjų mokslų ar inžinerijos, iš architektūros tikimasi ne tik techninio išpildymo ir funkcionalumo, bet taip pat ir estetinių principų patenkinimo. Architektūros kūrimo procesas apima priemones, naudojamas tradiciniuose menuose – skulptūroje ir tapyboje – erdvę, formą, tūrį, tekstūrą, spalvą, šviesą, šešėlį. Dėl šių aspektų pasireiškimo, architektūrinis projektavimas tradiciškai laikomas kūrybiniu procesu, o architektūra bendru atveju priskiriama prie meno šakų.

2. Kur studijuoti?

Šiuo metu architektūrą galima studijuoti trijose Lietuvos aukštosiose mokyklose: Vilniaus Dailės Akademijoje (VDA), Vilniaus Gedimino Technikos Universitete (VGTU) ir Kauno Technologijos Universitete (KTU).

3. Kokių egzaminų ir mokomųjų dalykų metinių pažymių reikia?

Tai priklauso nuo to, į kur ketinama stoti. Kiekviena aukštoji mokykla reikalauja skirtingų egzaminų ir mokomųjų dalykų.

Stojant į VDA tereikia metinių lietuvių kalbos ir anglų kalbos pažymių. Čia viską lemia stojamųjų rezultatai.

Stojant į VGTU reikia matematikos ir lietuvių kalbos (testo) valstybinių brangos egzaminų bei anglų kalbos mokomojo dalyko metinio pažymio.

Stojant į KTU reikia matematikos, lietuvių kalbos (testo) ir anglų kalbos valstybinių brandos egzaminų.

Pastaba: reikalingų laikytinų egzaminų sąrašas gali keistis, todėl patariu pasidomėti tuo atskirai. Čia ir toliau aprašoma stojamųjų tvarka tinka tik šiems – 2007-iesiems metams. Taip pat konkursinį balą stojant lemia pasiekimai olimpiadose, konkursuose, kiti laimėjimai, taip pat įvairių jaunųjų fizikų ir matematikų mokyklų baigimas. Užjuos pridedama papildomų balų (kiekviena aukštoji mokykla pati renkasi kiek ir už ką priskaičiuoti balus). 

4. Stojamieji

Gerai išlaikyti egzaminus nepakanka. Norint studijuoti architektūrą reikia įrodyti, jog turi meninių gabumų, moki erdviškai mąstyti ir įgyvendinti savo idėjas ant popieriaus. Tam yra stojamieji. Kiekvieno universiteto stojamųjų tvarka ir reikalavimai skirtingi bei kas metai ar keli truputį keičiasi. Tiesa ta, jog kaskart stojamieji būna vis sunkesni – faktas, jog norintys būti architektais kiekvienais metais pasirodo vis gabesni ir protingesni. Konkurencija tikrai nemenka.

4.1. Stojamieji į VDA

Nelaikiau ir tvarkos nežinau. Yra meno teorijos testas, tapymas ir piešimas (vizualinė raiška) bei kompozicija pagal pasirinktą programą (paprastą arba specialybinę). Ką visa tai reiškia nežinau ir nesidomėjau. Dailės akademija priima tik pačius gabiausius ir geriausius dailės mokyklų auklėtinius, konkursų ir olimpiadų nugalėtojus, kuriems aš nepriklausau. 🙂 Jeigu domina architektūros studijos VDA, domėtis jomis teks patiems.

4.2. Stojamieji į VGTU

Kadangi laikiau šiuos stojamuosius, galiu pasidalinti savo patirtimi ir nušviesti visą stojamųjų laikymo procesą detaliai. Iš anksto atsiprašau, kad tekstas ilgas, nes nukrypsiu į smulkmenas, bet darau tai vien todėl, kad nieko neužmirščiau paminėti ir suteikčiau kuo išsamesnį bendrą vaizdą.

Viskas trunka tris dienas peiliui. Data kiekvienais metais kinta ir būna nurodoma universiteto internetiniame puslapyje, taip pat stojamųjų tvarkaraštyje, kuris atsiunčiamas po prašymo studijuoti paraiškos pridavimo. Tvarkaraštis būna išspausdintas kitoje registracijos pažymos pusėje.

Pirmoji diena skirta konsultacijai. Ji trunka apie valandą, priklausomai nuo į auditoriją susirinkusiųjų klausimų kiekio. Konsultacijos metu aiškinama sekančias dvi dienas vyksiančių stojamųjų eiga, reikalavimai užduotims, vertinimo kriterijai. Tai puikus laikas likviduoti visus neaiškumus ir užduoti rūpimus klausimus, nes vėliau tam gali būti per vėlu. Taip pat siūlyčiau po konsultacijos neskubėti išėjimo link kartu su minia, o pasilikti auditorijoje ir dar kartą, dėl šventos ramybės, iškvosti dėstytojus ir organizatorius dėl sekančios dienos. Klausk ko nori ir kiek nori, užsirašinėk, nes stresas geba ištrinti atmintį stebėtinai greitai. O streso bus tikrai pakankamai. Į auditoriją sugužės daugiau nei 100 žmonių ir visi jie bus nervingi, išsigandę, sunerimę, pasimetę, todėl būsi tokių kaip pats būryje ir tuo gali guostis. Svarbiausia yra nepanikuoti, klausti ir klausytis (tas pats galioja ir konsultacijai KTU 😉 ).

Antroji diena skirta meno teorijai ir kompozicijai. Viskas prasideda 8:00 valandą, o į auditorijas pradedama leisti 07:45, todėl reikėtų ateiti pusvalandį prieš tai. Šiek tiek pastoviniuosi, nurimsi, apsiprasi su aplinka. Per anksti taip pat nederėtų rodytis, taip tik pavargstama ir pradedama nervintis. Laukimas tik didina nervinę įtampą. Geriau ilgiau pamiegoti. 😉 Nederėtų būriuotis prie auditorijos durų, nes brautis vidun neteks. Vidun įleidžiama po vieną asmenį, kuris pašaukiamas atskirai. Būtina su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (tam geriausiai tinka pasas) ir registracijos pažymą. Viduje kiekvienas pasodinamas prie suolo. Užpildžius auditoriją, likusieji vedami į kitą patalpą. Išdalijami tituliniai lapai, paaiškinama kaip juos pildyti (reikės įrašyt savo vardą, pavardę, registracijos numerį, asmens kodą ir t.t.). Tada išdalijami testai. Kiekvieną testą sudaro 10 klausimų iš pasaulio ir Lietuvos meno istorijos. Pateikiamos statinių ir paveikslų fotografijos, prašoma nurodyti jų pastatymo ar tai nutapymo laiką, meno stilių arba autorių. Testo laikymui skiriama 1 val. Nerekomenduoju išbūti visą laiką. Ilgas galvojimas retai kada pasiteisina, o pirmoji mintis dažniausiai būna šviežiausia ir taikliausia. Dauguma auditoriją palieka jau po pusvalandžio. Niekas nesiskirsto, būna lauke (fakulteto kiemelyje). Tie patys žmonės neužilgo vėl suleidžiami į auditoriją, laikyti kompozicijos užduoties. Jos metu duodama užduotis suprojektuoti kokios nors paskirties pastatą. 2006-aisiais metais reikėjo projektuoti bilietų pardavimo būdelę su vartais į atrakcionų parką, o šiemet (2007-aisiais metais) reikėjo projektuot gėlių krautuvėlę su terasa. Kompozicijai skiriamos 4 valandos. Jos metu ant dviejų antspauduotų A3 formato lapų (todėl savo vežtis neverta) turi būti pavaizduoti įsivaizduojamo pastato eskizai, planas, du vaizdai iš šonų ir pastato vaizdas perspektyvoje su jį supančia aplinka. Pastarajame vaizde patariu nupiešti ir vieną ar kelis žmones (tik schematiškai, apibendrintomis formomis). Tai padės suvokti pastato santykį su jį supančia aplinka ir žmogumi. O pastatą geriausia vaizduoti taip, kaip jis būtų matomas iš aukščio lygaus žmogaus ūgiui. Tada atsiskleidžia visi projektuotojo gabumai ir pati idėja. Toks vaizdas yra įdomiausias, nes padeda įsivaizduoti kaip pastatas atrodytų realybėje, jį stebinčiam praeiviui, o ne, tarkim, lėktuvo keleiviui ar parašiutininkui. 🙂 Didžiąją kompozicijos laikymo dalį patariu skirti eskizavimui, t.y. visų pastato formų išaiškinimui ir tik tada pereiti prie kitų dalių. Tada bus aišku kaip pastatas turi atrodyti, ir bus lengviau nupiešti galutinę perspektyvą. Pagrindiniame perspektyviniame vaizde galima naudoti spalvą. Visgi tai derėtų atlikti saikingai, nes per gausus koloritas vaizdą padaro perkrautą. Juk susirinkote projektuoti pastatus, o ne juos spalvinti.

Trečioji diena skirta piešimui. Renkamasi tuo pačiu metu, tik prie kitos auditorijos. Vėl būtina turėti savo pasą ir registracijos pažymą. Burtų keliu traukiamas lapelis su numeriuku, nurodančiu molberto numerį, prie kurio teks praleisti ateinančias 4 valandas. Tada su antspauduotu A3 formato lapu, tituliniu lapu bei piešimo priemonėmis einate į auditoriją, sėdate (arba stojate) prie savo molberto, prisiklijuojate (geriausiai tam tinka lipni juostelė) savo lapą prie molberto ir laukiate užduoties. Auditorija dalinama į dvi dalis, kurios piešia skirtingus objektus. Vėl burtų keliu traukiamas vokas su užduotimi. Gali tekti piešti galvą arba kėdę su draperija ir stačiakampiu (šį atstojo balta plyta). Nuotrauka apačioje ir yra toji užduotis. Apgailestauju, kad ji tokia maža. Tuo metu nekilo mintis nustatinėti fotografavimo parametrus telefone, nes stngiausi likti nepastebėtas. 🙂

Jei pieši kėdę – nepulk džiaugtis. Ji tik atrodo lengvas riešutėlis, o iš tiesų ją pavaizduoti yra ne ką lengviau nei  galvą. Pagrindinis patarimas būtų neskubėti. Svarbiausia piešiamą kūną perkelti ant popieriaus proporcingą, todėl teks daug matuoti ir lyginti. Tik tada galima pradėti dėti šešėlius ir tonus. Didelis dėmesys turi būti skiriamas ir įkomponavimui. Daiktas turi būti lapo centre, nei per mažas, nei per didelis. Viso to išmokstama su laiku. Rezultatų geli tekti palaukti. Kadangi piešimą pats laikiau ketvirtadienį, rezultatus sužinojau tik trečiadienį. Maksimalus teorijos testo balų skaičius – 10, piešimo – 10, o kompozicijos – 20. Kadangi laikiusiųjų stojamuosius buvo daugiau nei šimtas, visi buvo padalinti į dvi grupes. Viena iš jų stojamuosius laikė ne sekančias dienas po konsultacijos, o dar už kelių dienų. Datos ir laikas būna nurodomos kitoje registracijos pažymos pusėje.

4.3. Stojamieji į KTU

Iš esmės lygiai tas pats kas VGTU. Ne paslaptis tai, jog įstot lengviau. Tačiau vietų dvigubai mažiau (tik apie 30). Pirmoji diena – konsultacija. Antroji ir trečioji skirtos piešimui ir kompozicijai. Nėra meno teorijos testo. Piešimui visada duodama gipsinė galva, o kompozicija susideda iš dviejų dalių. Pirmojoje reikia iš pateiktų figūrų išsikelti erdvinius kūnus, juos sukirsti, pavaizduoti sukirstos kompozicijos aksonometriją su vieningu apšvietimu. Antrojoje dalyje gautą pirmos dalies kompoziciją reikia pritaikyti projektuojamam namui. Piešiamas perspektyvinis namo vaizdas su aplinka ir vaizdas iš viršaus. Galima naudoti tiek spalvos, kiek tau reikia. Tam geriausiai tinka spalvoti pieštukai. Tiek piešimo metu, tiek kompozicijos, duodamas tik vienas antspauduotas A2 formato lapas. Kompozicijoje galima naudoti visas braižymo priemones, kas gerokai palengvina darbą. Visi laikiusieji stojamuosius buvo padalinti į dvi grupes. Viena ateina ryte, kita po pietų. Abi grupės turėjo piešti tą pačią gipsinę deivės Junonos galvą, o kompozicijos metu buvo dvi užduotys: „namas prie ežero“ ir „namas šlaite“. Jei teisingai supratau, tokios pat užduotys buvo ir penai metais. Vertinimo sistema dešimtbalė. Piešimo ir kompozicijos pažymiai sudedami, o gautas rezultatas rašomas į konkursinio balo formulę. Rezultatai buvo jau tą pačią dieną vakare. O tai yra labai gerai. 😉

5. Kur geriau stoti?

Šitą teks nuspręsti Tau. Tai priklauso tik nuo Tavo interesų ir labiausiai nuo gabumų. Dailės mokyklas baigę, dailės olimpiadų ir piešimo konkursų nugalėtojai laisvai gali pretenduoti į vietas VDA ir nesukti sau galvos dėl egzaminų. Tačiau retai pieštuką rankose laikantiems ir nepraktikuojantiems piešimo bei tapymo šansų įstoti į Vilniaus Dailės Akademiją yra labai nedaug. Mano patarimas toks – kaip galima anksčiau pradėti mokytis piešti, kaip galima geriau išsilaikyti visus egzaminus ir bandyti laimę VGTU bei KTU. Kodėl abiejuose iš karto? Todėl, kad atsarginį variantą visada reikia turėti. Dauguma pirmenybę teikia Vilniui, o Kauną pasilieka „atsargai“. Jei esate ištvermingi ir negailite savo sveikatos, galite bandyti stoti į visas tris aukštąsias mokyklas. Tačiau reikia turėti galvoje, kad visi stojamieji vyksta maždaug vienos savaitės bėgyje. Nuovargis ir išsekimas garantuojami. Ką rinktis – kokybę ar kiekybę – kiekvieno asmeninis reikalas.

6. Kaip pasiruošti stojamiesiems?

Apsispręsti dėl studijų reikia kuo anksčiau. Taip galėsite visą dėmesį skirti tiems dalykams, kurių egzaminus laikysite ir kurių metinių pažymių gali prireikti stojant. Tačiau lemiamą reikšmę vaidina stojamieji.

6.1. Dailės ir architektūros pažinimas (arba tiesiog meno teorija)

Meno teorijai pasiruošti galima ir su viena knyga. Tai Ariadnos Čiurlionytės meno istorijos vadovėlis 11-12 klasėms. Papildomai galima įsigyti vadovėliui skirtas pratybas (trijų dalių). Tačiau visko, kas bus testuose, nei vadovėlyje, nei pratybose nerasite. Jie suteiks tik pagrindines žinias apie meno vystimąsi nuo viduramžių pradžios iki mūsų dienų, sužinosite apie garsiausius menininkus, architektus, jų darbus. Tolimesnis žinių gilinimas priklausys tik nuo Tavęs. Maždaug pusė testo būna skirta pasaulio, o kita pusė Lietuvos meno istorijai. Pastarajai siūlau skirti didesnį dėmesį mokantis. Ji yra sunkesnė.

Užduoties tikslas – patikrinti stojančiųjų į menų srities studijų programą „Architektūra“ žinių kokybę, įgytų mokantis pagal dailės programą, įsitikinti, ar norintys studijuoti architektūrą domisi daile ir architektūra, įvertinti jaunuolių meninį išprusimą. Šia užduotimi siekiama suteikti galimybę stojantiesiems pademonstruoti intelekto lygį, atskleisti savo regimosios atminties sugebėjimus, parodyti, kaip stojantieji pasirengę aiškiai, teisingai ir glaustai atsakyti į klausimus apie įvairius dailės reiškinius. Užduotis parengta remiantis bendrojo lavinimo mokyklos dailės programa, kurios laikantis moksleiviams pateikiama žinių apie vaizduojamosios ir taikomosios dailės, architektūros, liaudies meno, šiuolaikinių vizualinių menų istoriją, teoriją ir paveldą, taip pat dailės kūrinius ir architektūros rūšis, žanrus, stilius, žymių menininkų kūrybą. Meninio išsilavinimo testo užduoties raštu turinys sudarytas iš medžiagos, kuri pateikta Lietuvos švietimo sistemos aprobuotoje mokyklinėje literatūroje (vadovėliai, pratybų sąsiuviniai, mokomosios priemonės, brandos egzaminų testų rinkiniai). Stojančiajam pateikiama 10 klausimų. Atsakymai į klausimus gali būti pateikiami trim būdais: a) atsakoma pabraukiant, pažymint teisingą atsakymą (arba atsakymus) į pateiktą klausimą; b) atsakoma įrašant teisingą atsakymą į nurodytą vietą; c) į klausimą atsakoma grafiškai (nurodytoje vietoje nupiešiamas teisingas atsakymas). Vieno klausimo vertė yra 1 balas. Didžiausias užduoties įvertinimo balų skaičius – 10. Užduočiai atlikti skiriama 1 valanda.

6.2. Akademinis piešinys (arba tiesiog piešimas)

Piešimui pasiruošt galima tik piešiant. Daug piešiant. Protingiausia būtų pradėti lankyti dailės mokyklą (jei jos nesi lankęs). Pats taip dariau apie pusę metų ir tikrai daug išmokau, nes turėjau gerą mokytoją. Piešiau kartu su mokyklos mokiniais, todėl mačiau kokias klaidas dariau ir turėjau galimybę stebėti kaip reikia piešti. Pradėjau nuo plytos, baigiau Dovydu. Idealiausia būtų turėti gipsinę galvą namuose. Tada jos studijavimui galima skirti daugiau laiko. Prieš piešiant reikėtų sukurti tinkamą apšvietimą. Jis turi būti toks, kad visos piešiamo objekto detalės aiškiai matytųsi. Jei neužtenka dienos šviesos, reikės naudoti dirbtinę. Piešimas dirbtinėje šviesoje yra lengvesnis nei piešimas dienos šviesoje. Pastarojoje šviesa labai išsklaidoma ir šešėliai tampa blyškūs ir painūs. Reikėtų išmokti piešti tiek dienos šviesoje, tiek dirbtiniame apšvietime, nes nežinia koks apšvietimas bus per stojamuosius. Šiais metais VGTU teko piešti dienos šviesoje, o KTU – dirbtinėje. Piešdamas galvą, vaizduok ją konstruktyviai. Pradėk nuo bendros formos, į detales nesigilink. Linijomis žymėkis akių, nosies, burnos aukščius. Vėliau linijos gali likti, jos tik parodo tavo konstruktyvinį (architektišką) mąstymą. Žinoma, jos turi būti labai neryškios. Vėliau pereik prie detalių, dėk tonus.

Užduoties tikslas – patikrinti stojančiųjų į menų srities studijų programą „Architektūra“ pasirengimą piešinyje pavaizduoti pateiktus objektus, t.y. sugebėjimą įkomponuoti vaizduojamą objektą popieriaus lape, rasti ir teisingai pavaizduoti objekto proporcijas, išryškinti objekto formas, medžiagiškumą šviesotamsos, tono, linijos ir štricho pagalba. Testo metu piešti gali būti pateikiami įvairūs objektai, pvz.: architektūros fragmentai ir detalės, geometrinių kūnų ir buities aplinkos daiktų natiurmortai, skulptūriniai portretai ir kt. Piešinys atliekamas grafito pieštuku, nenaudojant braižymo priemonių. Užduotis atliekama A3 formato vatmano lape. Užduočiai atlikti skiriamos 3 valandos (pastaba: 2007-aisiais piešimas truko 4 valandas). Didžiausias įvertinimo balų skaičius yra 10.

6.3. Architektūrinių formų kompozicija (arba tiesiog kompozicija)

Kompozicija yra labai svarbi, o VGTU lemia daugiausiai (20 iš 40 maksimalių balų). Kompozicijos esmė – gebėjimas naudoti perspektyvą, t.y. trimačių kūnų vaizdavimo plokštumoje būdą, kuriuo sukuriama realių erdvių santykių ir apimčių iliuzija. Perspektyva pagrįsta optiniu reiškiniu – tariamu figūrų bei daiktų mažėjimu ir jų lygiagrečių linijų susikirtimu horizonte, kūnams tolstant nuo žiūrovo akies. Pradėti reikia nuo paprastų geometrinių figūrų, tokių kaip kubas, stačiakampis gretasienis, piramidė, ritinys, sfera. Reikia išmokti taisyklingai pavaizduoti šias figūras perspektyvoje, gebėti jas sukirsti – vieną užmauti ant kitos, perverti kiaurai, taip kad gautųsi tam tikra bendra kompozicija. Jei atidžiau įsižiūrėsime į visus pastatus – pastebėsime, jog jie yra ne kas kita, kaip tam tikri tūriai sukirsti tarpusavyje. Galima piešti lauke, galima iš nuotraukų – visa tai padės vis geriau ir geriau perprasti perspektyvą. Būtina mokėti eskizuoti – piešiant galvoti, kurti, keisti pastato išorę perspektyvoje. Mokėk vaizduoti gautą kompoziciją iš viršaus ir šonų. Jei braižai pastatą, reikės nupiešti ir jo planą. Žinoma, mokytojo pagalba būtų didelis privalumas. Daug lengviau, kai kažkas užveda ant kelio ir padeda juo eiti.

Užduoties tikslas – patikrinti stojančiojo gebėjimus komponuoti abstrakčias tūrines erdvines ar realias architektūros formas (kubas, piramidė, kolona, kėdė, stalas ir t.t.), mokėjimą pavaizduoti kuriamą objektą – kompoziciją ortogonaliose projekcijose bei aksonometriniame ar perspektyviniame vaizde, taip pat brėžinių-piešinių grafinio atlikimo kokybę. Užduoties pavadinime vartojamas terminas architektūrinės formos, kuris šiuo atveju reiškia geometrinių kūnų (pvz., kubas, piramidė ir t.t.), statinių bei jų atskirų elementų (pvz.: anga, kolona, denginys ir t.t.), namų apyvokos daiktų (pvz.: kėdė, stalas ir t.t.) formas. Stebėdamas aplinką žmogus įgyja supratimą apie daiktų formas, dydžius, savitarpio ryšius ir priklausomybes (pvz.: kokie yra laiptų pakopos, kėdės, durų aukščiai, iš kokių medžiagų pastatytos namo sienos, kodėl vienos iš jų yra storos, o kitos – plonos, ant ko laikosi stogelis virš įėjimo ir t.t.). Šis patyrimas ir teorinės žinios bei praktiniai įgūdžiai įgyti bendrojo ar specialaus lavinimo mokyklose braižybos, dailės pamokose sudaro pagrindą šio testo užduočiai atlikti. Testo metu gali būti pateikti užduoties variantai, suskirstyti į dvi grupes. Vieną grupę sudaro užduotys, kuriose reikia komponuoti abstrakčius geometrinius kūnus, o kitą grupę – užduotys, kuriose reikia sukomponuoti įsivaizduojamojo ar konkrečiai nurodytoje architektūrinėje aplinkoje nesudėtingą architektūros objektą. Pastaba: 2007-aisiais, konsultacijos metu, buvo paskelbta, jog abstrakčių figūrų braižymo nebus ir stojamieji susidarys tik iš vienos užduoties – architektūrinio objekto projektavimo. Testo metu atliekamas tik vienas vienos užduoties variantas, nurodytas testo biliete. Pagal užduotį sukurta kompozicija turi būti pavaizduota ortogonaliose projekcijose ir perspektyviniame arba aksonometriniame vaizde. Grafinė atlikimo forma – laisva (pieštukas, flomasteriai ir kt.) Užduotis atliekama dviejuose A3 formato lapuose. Užduočiai atlikti skiriamos 4 valandos. Didžiausias įvertinimo balų skaičius yra 20.

6.4. Jaunojo Architekto Mokykla

Tai kursai, besiruošiantiems architektūros studijoms. Savo kursus rengia tiek KTU, tiek VGTU. Lankiau pastaruosius. Kursai mokami. Kaina vienam semestrui – 300 Lt. Juos sudaro piešimas, kompozicija ir meno istorija. Kiekvieno iš dalykų galima atsisakyti ir lankyti tik kitus. Mano patarimas – lankyti reikia visus. Na ir kas, kad meno istorija pats nuobodžiausias dalykas po istorijos pamokų mokykloje. Norint įstoti, ją būtina žinoti. Nors tas faktas, jog teste nebuvo nieko iš to, ką mokėmės kursų metu, šiek tiek nepatiko. 😉 Beje, dėstytojas lėtapėdis. Ir dar koks. 🙂 Piešimo metu piešiama. Kompozicijos metu komponuojama. Jei problemų su pinigais nėra, o ir atstumas nedidelis iki Vilniaus ar Kauno, siūlyčiau nepatingėti ir palankyti paskaitas. Žinoma, viską galima pasiekti ir pačiam, sutaupant pinigų ir laiko. Bet ar jausiesi saugus? Kursai organizuojami nuo vienuoliktos klasės, tačiau lankyti juos galima (o daugelis taip ir daro) nuo 12 klasės. Pradžia rugsėjį, pabaiga maždaug sutampa su mokslo metų pabaiga. Daugiau informacijos yra VGTU architektūros fakulteto tinklapyje. Apie kursus KTU sužinojau tik po to, kai pradėjau lankyti juos VGTU. Kiek teko girdėti KTU jie brangesni, tačiau vyksta dažniau. Informacijos ieškok KTU interneto puslapyje.

6.5. Meninio Ugdymo Centras

Kursai rengiami 7-12 klasių moksleiviams. Išsamiau čia.

7. Priemonės

Derėtų išmokti dirbti tiek A3, tiek A2 formato lapuose. Juose reikia mokėti sutalpinti viską, ko prašo užduotis. Teks apsirūpinti kietais, vidutinio minkštumo ir minkštais pieštukais, spalvotais pieštukais, peiliuku jiems smailinti (drožtuką geriausia pamiršti, nes jis nusmailina nepakankamai). Būtina išmokti braižyti naudojantis liniuote ir be jos. Reikės ir gero trintuko, kurį tuo pačiu peiliuku, reikalui esant, būtų galima pjaustyti. Tai praverčia kai reikia ištrinti smulkias detales. Lapui tvirtinti prie molberto turėk lipnios juostelės. Su ja pritvirtini greičiausiai ir patikimiausiai. Visa kita priklauso tik nuo Tavęs. Kiekvienas žino geriau, ko jam reikia dirbant. 😉

8. Patarimas

Jeigu esi septintokas ir nori baigęs mokyklą studijuoti architektūrą – lankyk Meninio Ugdymo Centrą (bet kita vertus, negi septintoje klasėje žinai ko nori? ). Jeigu esi vienuoliktokas arba dvyliktokas – rinksiesi Jaunojo Architekto Mokyklą. Turėk galvoje, jog užsiėmimai vyksta tik kartą į savaitę, šeštadieniais, tad šios vienos dienos neužteks, kad išmoktum tai, ko tau prireiks stojant. Turėsi piešt, projektuot ir komponuot daug ir dažnai pats, savo jėgomis. Svarbiausia siekti užsibrėžtų tikslų po truputį. Piešt pradėk nuo elementarių formų – plytos, vazos, obuolio – ir nesigriebk iš karto galvos. Nepulk projektuoti namo, o išmok nubrėžt taisyklingą kubą ir kitas figūras. Jas sukirsk. Tik tada ženk toliau. Jei nesi pažįstamas su pieštuku ir trintuku, papildomai mokykis dailės mokykloje arba privačiai. Kuo daugiau pieši, projektuosi, t.y. kuo daugiau darbo įdėsi – tuo daugiau išmoksi ir turėsi daugiau šansų įstot. Taip pat svarbu nepervargti. Nereikia pamiršti, jog mokslai tokie pat svarbūs. Reikės išmokti viską suderinti ir efektyviau planuoti laisvalaikį. Tiesą kalbant, pastarojo turėtų likti labai mažai. 😉

Trumpai

1. Lankyk Jaunojo Architekto Mokyklą.

2. Lankyk dailės mokyklą arba privačias piešimo ir projektavimo pamokas.

3. Dirbk savarankiškai. Skirk didelę dalį savo laisvalaikio braižymo ir piešimo įgūdžių tobulinimui.

4. Mokykis meno teoriją ne tik iš meno istorijos vadovėlio, bet ir iš kitų knygų bei geriausio informacijos šaltinio – interneto.

5. Apsirūpink dideliu kiekiu pieštukų, popieriaus ir trintukų. Teks paišlaidaut.

6. Piešk tik ant molberto. Braižyk ant tam skirto stalo (paprastai kalbant – įstrižai pasvirusio).

7. Ilsėkis. Saugok akis ir daug miegok. Nepersipiešk. 🙂

Reklama

212 Komentaras »

 1. Visko neskaičiau, bet punktai nukelė mane į dvyliktą klasę.
  Sėkmės studijuojant, kaip supratau. 🙂

  cin

  Komentaras sukūrė laimikis — liepos 24, 2007 @ 7:57 am

 2. LABAI geras blogas ;). Galėčiau net prisidėti prie bendraautorių :).

  Komentaras sukūrė erephas — liepos 25, 2007 @ 7:59 pm

 3. Mielai prašom. 😉

  Komentaras sukūrė taskurnubego — liepos 25, 2007 @ 9:15 pm

 4. Pastebėjimas – iš visų septynių punktų kol kas atlikau tik antrą. 😀

  Kitiems dar trūksta laiko. 😦

  Komentaras sukūrė erephas — liepos 30, 2007 @ 11:50 am

 5. Puikus (ir kaip supratau, unikalus Lietuvoje :D) straipsnis. Neišpasakytai dėkoju. Tik turiu vieną prašymą: gal galėtum parašyti meno teorijos egzamino klausimus, kurie šiemet buvo. Ar gal dar ir iš ankstesnių metų žinai? Būtų nežmoniška pagalba.

  Komentaras sukūrė Tomas — liepos 30, 2007 @ 9:43 pm

 6. Gaila, bet nelabai juos ir pamenu… be to buvo daugybė meno teorijos testo variantų, kuriuos padalino 🙂 bet kiek pamenu, buvo klausimas apie Eifelio bokštą, t.y. kada jį pastatė, taip pat kažkas apie konstruktyvizmą (buvo klausimas apie kažin kokį tai rusų architekto ar architektų projektą). Iš Lietuvos istorijos pamenu klausimą apie meno stilius, kurie vyravo mūsų šalyje kažkuriam tai amžiuje… Na, apgailestauju, bet tik tiek dabar pamenu. Kažkaip net ir nesinori prisimint… 🙂 Ilsisi smegenys. Visgi vasara. 😉 O apskritai tai visi klausimai buvo tokio sunkumo, kad iš bendro išprusimo, įgauto kalant meno istorijos vadovėlį į galvą, atsakomi gana nesunkiai.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — liepos 30, 2007 @ 11:55 pm

 7. Kaip suprantu, buvo keletas teorijos užduoties variantų.
  Mano klausimai buvo tokie:

  Kokią architektūrą kūrė Otto Wagner’is?
  Kurioje šalyje gyveno ir dirbo dailininkai “peredvižnikai“?
  Kas buvo žymus lietuvių menininkas Liudas Truikys?
  Kada nutapyta ši Kajetono Sklėriaus akvarelė? (“Parkas“)
  Kada pastatytas (arba suprojektuotas) dabartinis Vilniaus Šiuolaikinio Meno Centras?
  Koks yra Kauno, Lydos ir Naugarduko pilių tipas?
  Kas buvo italų menininkas Giotas?

  Dar buvo klausimas atskirti rūmų interjero stilių. Kitų klausimų, kaip ir pateiktųjų variantų, neprisimenu. 🙂

  Komentaras sukūrė erephas — liepos 31, 2007 @ 6:34 pm

 8. Ultra dėkui ;].

  Komentaras sukūrė Tomas — liepos 31, 2007 @ 9:52 pm

 9. Na, va. Pasirodo tik man vienam vasaros metu užplaukia sezoninė sklerozė. 😉 Ir gerai.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — rugpjūčio 1, 2007 @ 11:28 am

 10. Prisimenu smulkmenas… 😀

  Tik kad bendros meno istorijos žinios man nepadėjo visiškai. Kiekvienas klausimas reikalavo gilaus šio dalyko pažinimo. 😦

  Komentaras sukūrė erephas — rugpjūčio 1, 2007 @ 7:57 pm

 11. rašau iš savo patirties. Pradesiu nuo to, kad ISTOJAU i VGTU. Šiemet.
  1. Jaunojo Aarchitekto mokykla lankyti verta tik del kompozicijos (isvis ten galima mokytis kompozicijos, piesimo ir meno istorijos ir bent jau antroje pakopoje leidziama pasirinkti kurias paskaitas nori lankyti (1 dalyko (10 paskaitu) kaina pusmeciui 200Lt, tad nuosirdziai patariu susirasti gera piesimo mokytoja ir eiti privaciai, o meno istorijos testui pasiruosti padeda vadoveliai). Mitas, kad ten istoja tik lanke ta mokykla – NETIESA, nes patys JAM’o destytojai pripazista, kad is lankiusiuju istoja, jei teisingai pamenu, tikrai nedaugiau kaip 30-40%.
  2.Dailes mokyklos nelankiau. Mokiausi pas labai nebloga destytoja privaciai, taciau tik piesimo. Paisiau galvas, galvas ir dar karta galvas, o per egzamina gavau piest kede. Likimo ironija 🙂 Ka gi – kede irgi gerai 😀
  3. Savarankiskai? 🙂 esu tingine. Darydavau tik JAM’o kompozicijos namu darbus, o meno istorijos testui pasiruosiau per savaite. Gavau 6 😀 (na, bet uzteko 🙂
  4. Vadoveliai – abi dalys Ciurlionytes. Viskas. Jokio interneto ir pan. Na, bet gavau 6 :))
  5. Prisiekiu, mane visada juokindavo zmones, susitemdave po 20-30 piestuku i piesima. Man asmeniskai uzteko 3 :))
  6. Na taip. Cia visiskai sutinku. Piesiam tik ant molberto. O del kompozicijos, tai kur as gauciau toki stala 🙂 nors tiek as ten ir tepiesiau 🙂 geriausiu atveju karta i savaite…
  7. Persipiest? :)))))))))) Niekada 😛 Palyginus su kitais, tai durniu voliojau…

  O dabar mano patarimai:
  1. Siaip rimciausiai ziurek i MENINIO ISSILAVINIMO TESTA. Jis ziauriai daug lemia – nesvarbu, kad sudaro tik 35% – juk max galima surinkti tik 40, todel kiekvienas balas lemia po 0,30 stojamojo (bent jau siemet).
  2. Sitaip, kaip as, atsipalaiduoti nepatarciau. As abu valstybinius islaikiau virs 90 ir maniausi turinti siokia tokia “menininko gyslele“. Jeigu nezadi visu pritrenkti VBE rezultatais, turi velniskai susiimti.
  3. Jeigu esi beviltiskas piesime – nuosirdziai siulau nepradeti, nes pvz JAM’e kartais tokiu apgailetinu vaizdeliu budavo, kad niekaip nesupratau, kaip zmonem negaila pinigu, nes mano nuomone 600Lt pusmeciui netiek ir nedaug… Tai va.

  Linkiu labai atidziai ivertinti savo galimybes ir tik tada pradeti ruostis tiem stojimam i ta VGTU architektura. Sekmes. m.

  Komentaras sukūrė vasara — rugpjūčio 8, 2007 @ 9:40 pm

 12. geros ce info yra….. 🙂 saunuolis. o kaip del stojimoi ktu? ar lengviau ten patekti nei vgtu?

  Komentaras sukūrė Mante — rugpjūčio 10, 2007 @ 3:14 pm

 13. pati geriausia informacija kokia teko matyti 🙂 labai dekoju.. tikrai pravers.. dabar busiu vienuoliktoke, ruosiuosi lankyti jam’a, mokausi piesti privaciai, su kompozicija jokiu problemu neturiu – tai kol kas geriausiai besisekanti taikomosios dailes sritis, kadangi dede kvalifikuotas statybininkas ir desto kitiems apie architektura ir statybas ne biskio nenumanantiems zaliukams, visa vasar praleidziu statybose nuolatos viso klausinedama, noriu igauti praktikos.. tik viena problema: po sito straipsnio pagalvojau, kad ne velnio as ten neistosiu…

  Komentaras sukūrė adelaidde — rugpjūčio 21, 2007 @ 8:46 pm

 14. Be to, kad supranti ką kur dėti, ką ant ko statyti dar reikia mokėti tai ir parodyti lape.

  Komentaras sukūrė Tomas — rugpjūčio 22, 2007 @ 12:05 pm

 15. Laba,daug cia visokeriopo gerio atradau.saunuolis,daugiau tokiu entuziastu besidalininciu savo patirtim.Tai vat.O rasau nes noriu paklaust gal zinai koki nebloga akademinio piesimo mokytoja?m?Butu gerai jei pametetum numeriuka.Is anksto aciu;)

  Komentaras sukūrė Veronika — rugsėjo 3, 2007 @ 4:26 pm

 16. Na tikrai neblogas straipsiukas , viskas labai puikiai išdėstyta ;)Net man tokiai šešiolikinei aišku ! Informacijos ieškojau todėl , kad ruošiuosi mokytis būtent VGTU MUC , tiesiog kažkuo reikia užsiimti , na rimčiau , nei lankyti įprastą dailės būrelį . Labai abejoju dėl savo sugebėjimų , užtai ir mąstau , ar verta , nes pradėjus keturmetę mokyklą , reikės ją ir pabaigti ( Dėl to esu beveik įsitikinusi), vėliau seka ir stojimas į architektūrą. Architektūra – tai sritis su kuria labiausiai norėčiau susieti savo gyvenimą . Aišku noro nepakanka … Kiek kalbėjausi su žmonėm , tiek draugais , tiek vyresniais kurie šią sritį pažįsta (kai kurie labai gerai), sako , kad vien pastangų nepakanka . Reikalinga menininko gyslelė , būti gabiam .O aš ,matyt, labiau užsispyrusi ir siekianti tikslo iki paskutinio atokvėpio , nei gabi . Ir nors dailės pamokose , gal tik vieną devynetą per visus praeitus mokslo metus esu gavusi , bet tai man mažai ką reiškia . Iš čia nurodytų užduočių dar nei vienos įvykdyti tikrai negalėčiau , o pažįstu kas tikrai lengvai tą padarytų . Galbūt piešti galvą jau senų senovėj reikėjo pradėti…? Anaiptol , man ši užduotėlė , labai neįkandama , bent jau kol kas 😀 Jau po kelių savaičių reikės eiti į MUC , o aš vis dar svarstau ar verta , juk vis dėl to man toli važiuoti . Ir ar verta aukoti trejus metus , tam , kad vėliau neišlaikius stojamųjų , prarastum labai daug savęs , neįgyvendintum tikslo , kurio taip siekei tokį ilgą laiką , nes esanti menininko gyslelė pas mane tokia silpna .Laukiu patarimo , nors šis straipsinis jau labai daug ką davė .AČIŪ

  Komentaras sukūrė Guta — rugsėjo 3, 2007 @ 7:55 pm

 17. Patarkite…
  Dukra nori studijuoti VGTU;
  Bet… ji siemet baige Vienozinskio dailes mokykla, neblogai baige. Tiek mokytasi…
  Ar nieko nepraras ta prasme, kad nepasinaudos tias mokslais ir nestos i VDA?
  Bijau, kad ji apsisprestu teisingiau.

  Komentaras sukūrė Mama — rugsėjo 4, 2007 @ 3:35 pm

 18. Noreciau suzinoti daugiau apie tuos kursus ktu universitete ar ten ne ta Nuotoline piesimo programa ,,TRADICINĖS IR KOMPIUTERINĖS PIEŠIMO TECHNOLOGIJOS“ bukit geri atrasykit greiciau.

  Komentaras sukūrė NESTA — rugsėjo 6, 2007 @ 8:50 pm

 19. Tomui: jokių numeriukų nežinau… gaila. 🙂

  Veronikai: jei rimtai mokinsies, tas važinėjimas tikrai bus naudingas ir įstosi. Tikėk savimi ir stenkis. 🙂

  Gutai: dailės mokykloje išmoksti piešt, bet kompozicijos joje nemoko. Patarčiau lankyti JAM. Tada tikrai viskas turėtų būti gerai. O VDA nuo VGTU skiriasi. Vien pavadinimas ką pasako… 🙂 dailės akademija ir technikos universitetas.

  Mamai: su tais ktu kursais man pačiam dabar neaišku. Gavau velnių nuo kažko, kad apmelavau, jog tokių kursų nėra iš tiesų. Reikės pasidomėt…

  Komentaras sukūrė taskurnubego — rugsėjo 10, 2007 @ 5:27 pm

 20. “Mamai“:
  tikrai nemanyčiau, kad geriausias sprendimas yra rinktis kelią tik pagal tai, kur kažkada seniai seniai pasukai ir pagal tai vadovautis visą likusį gyvenimą. Jeigu gerai lankė Vienožinskį, tai tos žinios ir patirtis tikrai niekur nepražus ir jai bus puiki paspirtis tiek VDA studijuojant kokį interjerą, tiek VGTU konstrukcijas. O ir ypač po studijų tos žinios jai bus naudingos visiškai nepriklausomai nuo to, koks diplomas pas ją ant sienos kabės. Tad tikrai patarčiau eiti ten kur ji nori, nes turbūt nieko nėra blogiau, negu po to visą gyvenimą dirbti tai, ko nenori ar bent jau tuo remtis. Manyčiau Jūs irgi savo dukrai pirmadienio rytų su skaudančia galva ir nenoru keltis iš lovos nelinkėtumėt

  Komentaras sukūrė Tomas — rugsėjo 10, 2007 @ 5:37 pm

 21. Man 15m. nete domejaus apie JAM’a ir radau sy straipsny ;Dd lbaj aciu uz naudinga informacija, norejau paklausti, tj je galima lankyti tik nuo 11 klases, nes as dbr esu desimtokas . prasau greit atrasykit. jej galit y e-mail : Gedzas_x@one.lt
  noreceu suzinoti kuo daugeu informacijos nuorodu ir pan apie ta JAM’a ;D ;]

  Komentaras sukūrė Gedas 15m — rugsėjo 15, 2007 @ 4:43 pm

 22. Nezinau. Tie “Meno istorijos“ vadoveliai zveriskai brangus. Viena dalis kainuoja 30Lt (taigi abi 60). Nu isigijau as juos, studijuosiu 🙂 Bet taip pat zinokite, jog M.Mazvydo bibliotekoje (Vilniaus centras) vaiku skyriuje yra visa spinta prikrauta knygu “meno“ tema, o visa didele lentyna skirta tik “architekturai“. Kazkiek pasiemiau.

  As pats ketinu stoti i VGTU arch. Jau neuzilgo prasides JAM’o pamokos. Mokykloj pasilikau daile, bei pasiemiau braizyba. Namie mane mokys sese, nes ji jau gan patyrusi piesime (lanko Vienozinskio dailes mokykla – 3 kursas). Labai gera info – atsispausdinau.

  Komentaras sukūrė Mister C — rugsėjo 25, 2007 @ 6:42 pm

 23. Ar galėtų man kas nors tiksliau paaiškinti ką reiškia “Pagal užduotį sukurta kompozicija turi būti pavaizduota ortogonaliose projekcijose ir perspektyviniame arba aksonometriniame vaizde.“?

  Komentaras sukūrė weeka — spalio 5, 2007 @ 10:08 pm

 24. sutrikau.. buvo šiandieną pirmieji užsiėmimai. man meno istorijos pamoka išvis nepatiko.. ir Čiurlionytės knygas turiu. tai.. nejaugi NEgaliu jos atsisakyti, jeigu esu viso labo tik pirmoje pakopoje? ir. semestras dabar 750lt. ką jie sau galvoja..

  Komentaras sukūrė cthulhu — spalio 6, 2007 @ 7:48 pm

 25. cthulhu, gali atsisakyti ir lankyti tik tai, kas tau patinka, tik tas nėra labai akcentuojama, nes juk visi nori, kad kuo daugiau žmonių lankytų viską.

  Komentaras sukūrė Tomas — spalio 7, 2007 @ 10:18 pm

 26. o! kaip šaunu! o aš jau buvau beprarandanti viltį.. -dėkoju labai.

  Komentaras sukūrė cthulhu — spalio 8, 2007 @ 6:29 pm

 27. ! as irgi noriu atsisakyti tos meno istorijos. Tokia nesamone! Mokytoja tai patylesiu – praktikante kazkokia. Pasieme susni atsviestu lapu ir skaito. Vos neuzmigau. Butu gal ir normaliai, bet dar tiek moketi! Taip pat turiu tuos dvieju daliu vadovelius, lankau meno istorijos pamokas mokykloje, bei emuosi is bibliotekos papildomos literaturos.

  Man tik idomu: tai jeigu atsisakai meno istorijos tai minus 3dalis kainos? Siaip piesimo pamoku yra 2 kart daugiau ir ju verte dedesne, tai siaip butu uz jas 50% kainos, o uz kompozicija ir meno istorija po 25%. reiks paklausti.

  Komentaras sukūrė Mister C — spalio 8, 2007 @ 11:06 pm

 28. am.. o su tais proc. man net į galvą nešovė.. juk tas žmogus, kuris pradžių pradžioje kalbėjo, sakė, jog 750lt – mokestis už tris. ir vienas dalykas =750/3

  Komentaras sukūrė cthulhu — spalio 9, 2007 @ 6:59 pm

 29. o kaip galima atsisakyti dalyko? jei nukristų 250 Lt atsisakius meno istorijos, būtų daug ramiau.. 🙂 nežinau kokia nauda iš meno istorijos, jei nesugebu susikaupti ir klausytis ką šneka dėstytoja…

  Komentaras sukūrė Jurga — spalio 10, 2007 @ 10:15 pm

 30. Nu tikriausiai. As irgi girdejau, jog taip sake, bet tiesiog man tokia mintis kilo.

  Komentaras sukūrė Mister C — spalio 10, 2007 @ 11:26 pm

 31. Ketinu stot į architektūrą. Dėkoju gerb. autoriui už puikią info – ji tikrai labai pravertė. Tik va, kilo man toks klausimėlis: gal žinot, kur šiuo metu galima įsigyt Čiurlionytės vadovėlių? Apieškojau nemažai didžiųjų šalies miestų knygynų, bet juose arba išvis neturi, arba turi tik užduočių sąsiuvinius. Tai ką man daryt?
  Ir dar. Apie kiek maždaug tie vadovėliai galėtų kainuoti?
  Ačiū iš anksto už atsakymą.

  Komentaras sukūrė Paulytė — spalio 11, 2007 @ 8:19 pm

 32. Kaina rastum paskaites senesnius komentarus (viena dalis – 30Lt. susideda is II daliu). As pirkau zveryno knigyne (Vilnius), bet ir tai ten vieninteles uzgrusti voliojos :/ pamegink ten paieskot.

  Komentaras sukūrė Mister C — spalio 12, 2007 @ 11:24 pm

 33. puiki info! ačiū:]
  gal kas nors iš studijuojančių architektūrą galėtų patarti ar verta mokytis mokykloj fiziką A lygiu? ar užtenka ir B?..

  Komentaras sukūrė ašei — lapkričio 27, 2007 @ 4:55 pm

 34. ar per kompozicijos egzamina galima naudotis liniuote?

  Komentaras sukūrė Veronika — lapkričio 29, 2007 @ 12:55 am

 35. KTU galima, VGTU – ne.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — lapkričio 29, 2007 @ 8:41 pm

 36. Puikus straipsnis, labai tau ačiū ;] Gal galėtum dar pasakyt kokius dalykus ir kokiu lygiu reiktų rinktis mokykloje?

  Komentaras sukūrė Mindaugas — gruodžio 2, 2007 @ 8:44 pm

 37. labas. geras. man patiko ideja lengvint abiturientams ir kitiems besiblashkantiems busimiems studentams kancias. Noreciau pasiulyti ideja kiekvienam, studijuojanciam kazkoki dalyka sukurti panashu reikaliuka apie savo spec. Ash ciur sukursiu apie nekilnojamojo turto vadyba:) Nes kiek patyriau…ten daaaaaug paklydeliu. Kas uzh?

  Komentaras sukūrė Puzleee — gruodžio 13, 2007 @ 6:16 pm

 38. Dar norėčiau paklausti, gal turi kokios info apie erkerius?

  Komentaras sukūrė Puzleee — gruodžio 13, 2007 @ 6:21 pm

 39. ašei: [i]puiki info! ačiū:]
  gal kas nors iš studijuojančių architektūrą galėtų patarti ar verta mokytis mokykloj fiziką A lygiu? ar užtenka ir B?..[/i]

  Gal kiek pavėluotai, bet atsakysiu į tavo klausimą – fizika labai pravers studijuojant inžinerinę architektūrą – labai specifinę architektūros šaką, kuri išsiskiria inžinerinės logikos ir meninio sumanymo sinteze, kūrybingu statikos jėgų darbo panaudojimu išreiškiant plastines idėjas. Čia fizikos yra tikrai LABAI didelis kiekis :).

  “Paprastoje“ architektūroje fizikos A lygis bus tikrai nereikalingas :).

  Komentaras sukūrė erephas — sausio 2, 2008 @ 3:08 am

 40. gal kas galit papasakot placiau apie kompozicija nes as tame zalias :D:( ir dar ar imanoma stojamiesiems pasiruosti per tris menesius pries tai nelankius neidailes mokyklos nei papildomu pamoku.? mano e-mail adr. mantaskk@gmail.com

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 6, 2008 @ 2:40 pm

 41. gal kas turyte ar zinot is kur gaut kompozicijos pavizdi?

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 6, 2008 @ 3:26 pm

 42. @mantas

  Pasiruošti per tris mėnesius bus labai sunku, bet jei turi tam pašaukimą – tikrai įmanoma. Piešimo, kaipo meninės disciplinos, bėda tame, kad ją galima išmokti, skirtingai nuo tapybos – kurią jau reikia tiesiog “jausti“ iš anksto.

  Kompozicijos užduoties pavyzdys:

  Dar privalo būti du vaizdai – fasado ir profilio.

  Komentaras sukūrė erephas — sausio 7, 2008 @ 2:31 am

 43. labai dekui tau….
  fasadas is sono o profilis is priekio ane?

  tai as bandysiu visas viltis deti i kompozicija ir i testa:)

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 7, 2008 @ 2:50 pm

 44. labai dekui tau….
  fasadas is sono o profilis is priekio ane?ir dar reikia nubraizyti plana?

  tai as bandysiu visas viltis deti i kompozicija ir i testa:)

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 7, 2008 @ 2:53 pm

 45. bet stojamajam egzamine nereikejo tokio sudetingo piesti?

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 7, 2008 @ 7:16 pm

 46. sumokeciau uz stojamojo egzamino kompozicijos ir piesimo pavyzdzius, uz lygei tokius pat kaip reikia stojamuosiuose padaryt

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 7, 2008 @ 10:34 pm

 47. visu pirma reikia proto turet, pinigais visko nepasieksi. jei ruosies kam moket, tai mokek vertinimo komisijai 😉 nes: uzduotys kiekvienais metais buna skirtingos ir niekada nezinai ka reikes piest, pries pradedant piest tau duodamas !uzanspauduotas! popieriaus lapas/lapai, ant kuriu ir turi piest, o ne ant savo atsinestu, todel nesukeisi tu lapu su savo atsinestais jau “gatavais“ darbais 🙂 siulydamas uz kazka moket nieko nepesi, tik veltui pinigus isleisi 😉 geriau pasimokyk, pasipraktikuok, jei neistosi, bandyk kitais metais. o tas uzduoties pavyzdys yra tikrai geras ir panasaus lygio darba turetum pats moket nupiest.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — sausio 8, 2008 @ 11:37 am

 48. 🙂 as nezinau kaip atrodo tas darbas nupiestas ant lapo kaip kas kur isdestyta, as nesiruosiu nei pakist savo lapo nei duo kam kysio, tiesiog noreciau suzinot kurioje vietoje lapo reikia piesti vaizdus is profilio is priekio, kur piesti ta plana ir kur nupiesti pati erdvini projekta. Van to as noriu suzinoti.as tik noriu pamatyt ta uzduoti, kad galeciau mokintis. Braizyba man sekasi gan neblogai ir man ji labai patinka su piesimu kas kyta.

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 8, 2008 @ 10:36 pm

 49. tik nuo taves priklauso kaip isdeliosi. nera jokios is ankstines tvarkos. veliau to moko kompozicijoje 😉 jei trumpai, tai viskas turi graziai sutilpti i popieriaus lapa, turi susidaryti kazkokia bendra kompozicija, tvarka, darna. gali vadovautis aukso pjuvio taisykle, kuri labai daznai naudojama fotografijoje. pasidalini popieriaus lapa i tam tikras dalis, i jas isskirstai ivairius kompozicijos elementus (vaizdai is visu pusiu, aksonometrija, eskizai, tekstas ir t.t.). jei netingi, uzsuk i KTU ar VGTU architekturos fakultetus, pasizvalgyk tenais. ant sienu kabo daugybe darbu… 🙂

  Komentaras sukūrė taskurnubego — sausio 8, 2008 @ 11:10 pm

 50. ok..:) labai dekui tau:)

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 9, 2008 @ 10:01 pm

 51. gal zinai koki rimtesni kompozicijos mokytoja,kuris desto privaciai?nes vaiksciojau i kompozicijos kursus vda ir supratau kad tai grynas pinigu i ora kisimas,o i vgtu kursus persliauzt jau velu. turiu mazai laiko tikrai gerai pasiruosti kompozicijai.saukiu tavo pagalbos-pasiklausinek ko nors del mokytoju,juk esi toj aplinkoj,manau neturetu but sunku.aciu tau is anksto,bet prasau nepraleisk pro akis mano zinutes ir nesakyk “ne,ne vieno nezinau“!!!

  P.S. kaip galeciau susisiekti su Vrubliausku?girdejau,kad jis desto kompozicija privaciai..

  Komentaras sukūrė Lina — sausio 12, 2008 @ 1:06 pm

 52. sveiki, turiu viena klausima:ar stojant i inzinerine architektura meninio issilavinimo testo lygis (kartele) irgi tokia pat auksta, kaip ir stojant i architektura? labai aciu, nes nesugebu apsispresti… ir tikriausiai neturiu dideliu meniniu sugebejimu (pastata nupiest galiu, bet su galva butu sunku…)aciu

  Komentaras sukūrė as — sausio 12, 2008 @ 1:33 pm

 53. sveiki, noreciau paklausti viena klausima:ar meninio issilavinimo testo lygis(kartele) stojant i inzinerine architektura yra tokia pat auksta kaip ir i architektura??? is tikruju, nelabai man aisku… nesu tikra, kad sugebeciau istoti i architektura, bet i inzinerine tikrai noreciau, ka daryti?
  patarkit, aciu

  Komentaras sukūrė as — sausio 12, 2008 @ 2:19 pm

 54. Linai >> dalius_vrubliauskas@hotmail.com arba 861812169

  Komentaras sukūrė Jurga — sausio 13, 2008 @ 6:30 pm

 55. Inžinerinei architektūrai, kaip ir architektūrai, taikomi lygiai tokie patys stojamieji reikalavimai, tiesa stojamasis balas į inž. architektūrą yra kiek mažesnis, tačiau stojamųjų nuolaidų niekas netaiko :).

  Komentaras sukūrė erephas — sausio 14, 2008 @ 1:28 am

 56. Ačiū labai.Su Vrubliausku susitariau,dabar ramiau šiek tiek pasidarė;) tikrai didelis ačiū

  Komentaras sukūrė Lina — sausio 15, 2008 @ 12:11 am

 57. Svekinu su visai neprastu (informacijos prasme) straipsniu, beveik neformalus ugdymas =)
  Stojantiems i VDA galiu ir as trigrasi prikisti. Pirmiausia ko reikia tai tikrai daug pilkuju lasteliu toje maseje zmonijos vadinamosiose smegenuose =) Ir dramblio dydzio atsparumo stresui. Siaip jau akademija dievina beprotiskas uzduotis ir sadistinius triukus su stojamukais. Patarciau tai tureti omenyje ir nepazaliuoti is begediskos baimes kuomet gali buti paklaustis kodel butent si linija yra tokia o ne kitokia. Patarciau sugrauzti viena kita meno filosofijos knyga naktipieciams. Nenutuksite, nesijaudinkite… Kita vertus kuo daugiau zinome tuo labiau esame sugadinti, tuo maziau meno dusioj =)
  Nieko nera blogiau kaip buti menininku. Jei turite bent viena sansa pasukti kitu keliu, kad ir valkatavimo kronikos po tiltu, kuo greiciau dumkit nesidairydami kaip puskvaisiai kalakutai. Deja, dazniausiai kito kelio nera (save irgi priskiriu). Atsikeliu 3h nakties (o gal cia jau ryto?) ir sedziu prie molberto tarsi buciau mazochiste. Kodel? Kad as zinociau….
  Niekur nepabegote? Taigi, Jei jums dar yra laiko tuomet siulyciau kursus akademijoje. Visu pirma suprasite ar galite tai daryti. O jie ir yra skirti egzaminams. Architektura yra be proto idomi bet ir sudetinga meno rusis pradedant jau tuo kad tu ne tik komponuoji silueta, forma, turi, spalva, faktura, monumenta bet dar ir funkcijas. Kursuose galesite pademonstruoti save, patikekite, puiki galimybe. Aisku, jei turite ka demonstruoti=)
  1) Ziniu patikrinimo testas ir anketa (sklinda nepadorus gandai apie reformas.)
  Motyvacine anketa pateikia klausimus kurie nuskanuoja jusu interesus. Kaip atsakyti? Ogi naturaliai. Orginalumas pliusas. Konkretus patarimas: PARODOS. Apie si faktoriu daug blevyzgoti net ypatingai kvailam nereikia. Tiesiog lankykite, domekites ne tik pop, kas neturi prasmes, bet ir underground’o kategorija. Testas pateikia 10 klausimu: 5 is meno istorijos, 5 is specialybes. Taigi dometis architektura butina. Ne tik antikvarine bet ir siuolaikine. Siaip jau patarciau kuo maziau tiketi gandais apie sunkuma/ lengvuma ir kuo daugiau skaityti. Kalimas laimes neatvilks =)
  Taip pat paziurekite viena kita menini filma apie dailininkus. Sau.
  2) Piesimas. Cia jau brolyciai, galveles papaisaliosit.. arba ne =) Patarciau kuo daugiau piesti. Galvas, natiurmortus, konstrukcijas, “is lempos“, fakturas, viska… Tobulinti stricha. Sakykim pabandykit pastrichuoti dangu, zole, cementa… Be detaliu. Strichuokit savybes… Na aisku dailes mokykla tikriausiai jus tam paruos.
  3) Tapyba. Akvarele. Nezinau ka pridurti, tiesiog reikia perkast ir ivaldyt akvarele. Pati tapyba taip pat neturi buti brutuali. Mokykites spalvu: kuo platesnis diapazonos matomas tuo daugiau pliusu.
  4) Kompozicija. Cia jau vaikai ura =DD Taigi galite gauti uzduoti su lapeliu kuriama aprasas ka reik piesti. Galimas daiktas ta lapeli nunesus dailes mokytojui vidurinei jis nesuprastu apie ka eina kalba. Taigi pavartykit pries miega sirdziai malonu iki skausmo dailes terminu zodyneli… Destytojai itin megsta bjaurias temas. Patarciau stengtis mastyti kuo paprasciau, stilingiau, subtiliau ir skoningiau…
  Dar viena smulkmena: jei norit buti prileisti prie egzaminu butina atsilaikyti perziuroje. Perziurai pateikti apie 5-8 darbus. Pageidautina tobulus=) Juk laiko marios. O po jos busite prileisti arba ne…
  Nezinau ar kam nors padejau ar sugaisinau, dar nezinau ar ka nors pamirsau ar jau apsivemet nuo gausos, bet niekis… Man patiko pati straipsnio ideja. Juk galime pasidalinti kazkuo. Aisku skola teks grazinti=)heh….=DD

  Komentaras sukūrė As — sausio 15, 2008 @ 1:37 am

 58. gaila bet CGTU fakultete nera ant sienu sukabintu darbu. Tai gal kas turit pavyzdi?

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 15, 2008 @ 11:08 pm

 59. ? O tu tikrai ziurejai? Nes ten tu darbu per kelis aukstus labai daug prikabineta. Indvidualiuju namu, parduotuviu planai ir taip toliau… Antrame ir treciame aukste ant sienu kabo ju tikrai nemazai, o ant stalu koridoriuje daugbe maketu. Nu, tikrai nesitiki, kad visko nebera?

  Komentaras sukūrė taskurnubego — sausio 16, 2008 @ 9:10 am

 60. as truputi apziurejau, ir paklausiau priziuretojo sako nebera jokiu darbu. o gali gali bent pacituot praeitu metu kompozicijos uzduoti?

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 16, 2008 @ 7:08 pm

 61. na, man tikrai nesitiki, kad juos nukabino. praeini pro priziuretoja, iseini i vidini kiemeli, prieini iejima, su automatiskai prasiverianciomis durimis, lipi/kyli liftu i antra, trecia aukstus ir tenais randi daug darbu. patikslinu, kalbu apie architekturos fakulteta, vilniaus senamiestyje. o kompozicijos uzduoti atrodo esu virsuje aprases.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — sausio 16, 2008 @ 10:55 pm

 62. na aisku:)tai as senamiestyje ir buvau

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 17, 2008 @ 7:42 pm

 63. Yra darbai, trečiame aukšte eik į dešinę, visi išdėstyti palei koridorių. Taip pat ten yra pristatoma architektūros specialybės studijų programa – kompozicijos ir projektavimo kreditai. Toliau paėjus – urbanistiniai planai. Bent jau savaitę atgal tikrai buvo. Taip pat, jeigu jau esi architektūros fakultete, pasigėrėk vaizdu į Vilniaus senamiestį, kad per stojamuosius nereikėtų gaišti laiko spoksant pro langą. 😉

  Saulėtekyje, Statybos fakulteto penktame aukšte yra architektūros magistrų baigiamieji darbai, tiesa, ten pagrinde render’iai.

  Trečiame aukšte, prie inžinerinės architektūros katedros, koridoriuje yra seniausi mūsų specialybės studentų darbai (tikrai nekokie). Jei pasiseks, geriau gal žvilgtelėk į 313 auditoriją, ten saugomi vertingi baigiamųjų darbų maketai bei planai (atrodo net mačiau dabartinį Audi centrą Ukmergės gatvėje).

  Komentaras sukūrė erephas — sausio 18, 2008 @ 2:10 pm

 64. ok:) labai tau dekui:)reikes apsilankyt, o savaitgaliais ieit imanoma?

  Komentaras sukūrė mantas — sausio 19, 2008 @ 7:20 pm

 65. sestadieniais imanoma, o sekmadieniais nebandziau 😀

  Komentaras sukūrė taskurnubego — sausio 19, 2008 @ 8:48 pm

 66. ce radau labai daug naudingos informacijos.lb aciu ja! tai va, as esu 10oke ir jau laikas butu rinktis ka toliau mokytis.svajoju apie architektura ir desiu i ja lb daug pastangu.norejau paklausti kokius dalykus reiketu mokytis mokykloje ir kokiu egzaminus laikyti 12oje klaseje norint stot?pvz as nesu lankius dailes mokyklos, bet zadu pradet mokytis privaciai ir seip namuose is ciurniolytes knygos.ka patart man galetumet?man net galva susisukus nuo viso to jau :S reiketu pagalbos.jei galit parasykit man NaikiukE@one.lt
  labai aciu isanksto.

  Komentaras sukūrė zWaiGzd[O_o]te — sausio 23, 2008 @ 10:42 pm

 67. Dar ir antrame aukšte užspotinau kažkokius darbus… 🙂

  Komentaras sukūrė erephas — sausio 27, 2008 @ 11:11 pm

 68. o dailes istorijos testo lygis toks pats kaip ir mokyklinio dailes egzamino?

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 3, 2008 @ 4:36 pm

 69. ei, padėkit kas nors…
  vakar Vrubliauskas davė adresą, kur galima rast visą info apie JAM, tvarkaraščius, įvertinimus ir t.t., o man tas puslapis neatsidaro!
  pažiūrėkit, gal blogai nusirašiau: http://edj.ar.vgtu.lt//public

  Komentaras sukūrė hoho — vasario 3, 2008 @ 5:13 pm

 70. Hmm..labai dekoju uz tokia gera informacija, tik turiu toki klausimeli ar norint mokintis architekturos 11klsej rejkia pasirinkti fizika? ar matematiks pakanka?

  Komentaras sukūrė :) — vasario 5, 2008 @ 10:05 pm

 71. Galvos piešimui dirbtiniam apšvietime (turiu omeny vieną šviesos šaltinį pvz.lempą) labai tinka blackbox’as, ji gali pasigaminti kiekvienas kuris netingi. Nuotraukas je iyra susidomejusiu kaip ta daikta pasigamint galesiu pateikti.

  Komentaras sukūrė Vilius — vasario 6, 2008 @ 2:28 pm

 72. Blogai nusirašei. http://edu.ar.vgtu.lt//public 🙂 stojant fizikos nereikės, bet poto, kai įstosi prireiks, o tada jau bus sunku..

  Komentaras sukūrė Jurga — vasario 6, 2008 @ 2:33 pm

 73. to hoho
  Blogai nusirasei!!!!
  http://edu.ar.vgtu.lt/public/?id=269
  arba
  http://edu.ar.vgtu.lt/public
  Matyt Vrubliauskas kreivai parase… per daug uzsikompozicionaves buvo matyt…

  Komentaras sukūrė samos — vasario 6, 2008 @ 4:25 pm

 74. o niekas nezinot jokio mokytojo Kaune pas kuri butu galima privaciai eiti mokytis kompozicijos?

  Komentaras sukūrė Vilius — vasario 7, 2008 @ 12:13 am

 75. gal galit parasyt kompozicijos mokytojus kas kokius zino is vilniaus utenos ukmerges.labai reikia

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 7, 2008 @ 7:19 pm

 76. gal galit parasyt tu mokytoju kontaktus kurie gali paruosti stojamiesiams egzaminam i vgtu?

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 7, 2008 @ 7:27 pm

 77. Vrubliausko parašiau jau anksčiau.. dalius_vrubliauskas@hotmail.com tel.: 861812169 (Vilnius)

  Komentaras sukūrė Jurga — vasario 8, 2008 @ 9:11 pm

 78. pas ji labai brangu as noreciau kazko pigiau, nors suprantu kad i kaina ieina lygis mokymo,

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 9, 2008 @ 11:46 pm

 79. O visgi gaila, kad dauguma žmonių stoja į architektūrą tik palankę paruošiamuosius tikslinius kursus savo specialybei. Aš suprantu, kad įstoti labai norisi, bet kaip pats nelankęs tokių kursų ir pirmą kartą gyvenime atlikęs kompozicijos užduotį vien savo žiniomis gavau pakankamai daug – 14 taškų iš 20.

  Komentaras sukūrė vicont — vasario 13, 2008 @ 1:23 am

 80. Em, norejau paklausti i inzinerine architektura stojant kokius brandos egzaminus reik laikyt valstybinius? lietuviu ir matematikos , o anglu kalbos tik metinio pazymio reik? ar reik visu 3ju dalyku metiniu pazymiu ir lietuviu ir matematikos brandos egazminu rezultatu? cia apie stojima i VGTU.

  Komentaras sukūrė kestukas — vasario 14, 2008 @ 11:37 pm

 81. vicont <<<<o gal gali pacituot kompozicijos testa?:)

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 16, 2008 @ 11:35 pm

 82. ar man tik susidare toks ispudis, ar istikruju neklankius jokios dailes mokyklos istot i architektura jokiu sansu. paisau naumuose ir dazniausiai su teptuku… dar galiu svajot apie istojima pasikliaudama savo ,,gabumais“? butina jaunuju architektu mokykla?

  Komentaras sukūrė rasa — vasario 20, 2008 @ 10:58 am

 83. Mokslų kaina šoktelėjo iki 900 už vieną pusmetį. Toli gyvenantiems patarčiau pasirinkti tik kompoziciją ir savo mieste eiti privačiai mokintis piešimo. Meno istorijos mokytoja žiauri fragmatikė, todėl geriau nusipirkite vadovėlį ir mokykitės iš jo bei per istorijos pamokas.

  Komentaras sukūrė Gabrielius — vasario 20, 2008 @ 12:17 pm

 84. o ko moko ten kompozicijoj?grynai architekturos?

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 20, 2008 @ 8:46 pm

 85. Sveiki. Autoriau, norėčiau padėkoti už naudinga informacija.
  Turiu Jums tik vieną klausimą. Čia Jūsų žodžiai: “Burtų keliu traukiamas lapelis su numeriuku, nurodančiu molberto numerį, prie kurio teks praleisti ateinančias 4 valandas.“ Kartais Jūs nesuklydote? Kiek aš girdėjau ir žinau (jei neklistu), piešimo egzaminui skiriamos 3 valandos.
  Sekmės visiems mano 2008m. stojamųjų VGTU egzaminu konkurentams ^_^.

  Komentaras sukūrė Nikita — vasario 21, 2008 @ 4:19 pm

 86. Na, jei parašiau reiškias buvo skirtos 4… Bent taip man atrodė rašymo metu. 🙂 Bet, žinoma, galiu klysti . Svarbiausia pasikliaut savo galva, o ne kito. 😉 Sėkmės.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — vasario 21, 2008 @ 4:34 pm

 87. Sveiki! Aš vienuoliktokas. Gailiuosi kad anksčiau nelankiau papildomų kursų kaip JAM. Gal vertetu bent vienus metus palankyti papildomus architektūros kursus? Norečiau paklausti, ar yra Kaune architektūros mokykla kaip JAM? Ir ar tikrai užtenka matematikos, lietuvių kalbos (testo) ir anglų kalbos valstybinių brandos egzaminų norint stoti į pavyzdžiui Statybos ir Architektūros fakultetą?

  Komentaras sukūrė Draugelis — vasario 25, 2008 @ 12:14 pm

 88. kas rasys pirmu numeriu inzinierine architektura?:)ir ar galima i ja stot mokamon vieton jei nepakliuvai i nemokama ar dvf…

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 26, 2008 @ 9:56 pm

 89. dekui autoriui uz puiku saita:))) busimiesiams architektams tai tikras lopis:))) as pati siais metais bandysiu stoti i vgtu architektura,perskaicius sitam puslapyje esancia informacija supratau,kad yra sansu istoti:) butu saunu susirasti bendraminciu is anksto, manau, kad i sita puslapi uzsuka nemazai norinciu studijuoti sia specialybe, tai nepasikuklinkit, manau kad butu galima, jei puslapio autorius nepriestaraus,mums visiems smagiai pabendrauti:))

  Komentaras sukūrė Egle — vasario 26, 2008 @ 11:15 pm

 90. egle>>>mokiniesi tu kokioj specelioj mokykloj?kaip jame ar ugdymo centre?:)

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 27, 2008 @ 3:02 pm

 91. mantas>> šiaip pernai pabaigiau dailes mokykla, o siemet lankau papildomas (piesimo ir kompozicijos)pamokas pas viena is buvusiu mokytoju.Meginsiu apseiti be Architektu bei kitu prieuniversitetiniu mokyklu.O tu kaip supratau irgi i vgtu nori stoti, ar i ktu?

  Komentaras sukūrė Egle — vasario 27, 2008 @ 8:00 pm

 92. as i vgtu ir tik i inzinierine architektura, as nelaukau visiskai nieko ir nieko nelankiau, delko man bus ypac sunku bet vistiek bandysiu gal pavyks:)..o tu vasara ar pavasari laikysi stojamaji testa?

  Komentaras sukūrė mantas — vasario 28, 2008 @ 5:24 pm

 93. vasara,pavasari nelabai patogu, nes tarp iskaitu egzaminas isiterpes :)o tu?

  Komentaras sukūrė Egle — vasario 28, 2008 @ 5:50 pm

 94. irgi vasara ne s tai bus jau po egzu ir tai bus patogiau viskas:)rasyk gal geriau emailan mantaskk@gm,ail.com nes ciu nevisiem idomu cia skaityt

  Komentaras sukūrė mantas — kovo 1, 2008 @ 3:04 am

 95. Sveiki! Norejau pasiteirauti gal kas zino pas ka galima butu gauti interjero kompozicijos pamoku?Zadu stoti i vda interjero dizaina ir noriu pasiruosti kompozicijos egzaminui. Buciau labai dekinga uz bet kokia informacija,nors cia ir architektu psl 😉

  Komentaras sukūrė Lina — kovo 2, 2008 @ 11:54 pm

 96. Sveiki:) noreciau paklausti kokius dalykus butu geriausiai mokykloj pasirinkti pereinant i 11klase? ir norint studijuoti architektura.

  Komentaras sukūrė Deima — kovo 4, 2008 @ 11:27 pm

 97. Pamoku galima gauti labai daug kur tikriausiai akademija geriausias pasiulymas 😉 O tai sakykim baigei dailes mokykla, juk ten programose butinai buvo kompozicija! Norint stoti i interjero dizaina tau reikes piesimo, tapybos, kompozicijos, dailes istorijos ir amojo testo pinklese, bei iskalbos motyvaciniam laiske… 😉

  Komentaras sukūrė As — kovo 5, 2008 @ 10:20 pm

 98. Piesimo ir tapybos mokaus privaciai,tai kompozicijos nesimokiau…hm,bet i kurus akademijoje pavelavau ir siaip nelabai ten geras kokybes ir pinigu santykis 😛 gal kas zino koki destytoja,kuris privaciai moko? 😉

  Komentaras sukūrė Lina — kovo 6, 2008 @ 4:12 pm

 99. bet tai kaip tai pavelavai? tau stoti siais metais? tada skamba mazumele idomiai kompozicija vienas svarbiausiu dalyku tavo profesijoje o tu dabar pradedi ieskot kazko… Na tiek to pedagogikai as pernelyg agresyvi =) Nezinau ka cia sneki apie kokybe bet tiesa pasakius kazkaip keistai. =))) bandyk tuomet stoti be kursu, jei jau taip pasitiki savimi, uz tai pagirti tave reikia, sekmes =)

  Komentaras sukūrė As — kovo 8, 2008 @ 2:30 am

 100. as>>>>o tu zadi siemet stoti?:)

  Komentaras sukūrė Egle — kovo 8, 2008 @ 7:57 pm

 101. Kas zino kur Kaune galima privaciai ruostis architekturos stojamiesiems?

  Komentaras sukūrė Milda — kovo 28, 2008 @ 9:59 am

 102. buvo labai naudinga perskaityti si straipsni,bet ir labai nugasdino.prie ji pasitikejau savo jegomis,to dabar nebepasakyciau.man kilo vienas klausimas: vgtu kompozicijos testo metu piesinys perspektyvoje,jo vaizdai ir visa kita tures buti viename lape?

  Komentaras sukūrė blaxt — balandžio 1, 2008 @ 10:45 pm

 103. Labai geras puslapis, daug naudingos informacijos. visada norejau stot i VGTU, bet kazkaip pasikeite nuomone, kai suzinojau kad VGTU labai didele korupcija, nors kur ten nera jos. bet manau kad KTU didesni sansai istoti.
  jei kas turit naudingos informacijos rasykit :skype sheicha arba sheixa@one.lt

  Komentaras sukūrė Inga — balandžio 10, 2008 @ 8:35 pm

 104. O gal zinot kada geriau butu laikyti stojamaji? ar pavasari ar vasara??

  Komentaras sukūrė Inga — balandžio 10, 2008 @ 11:11 pm

 105. laba as norėciau ka nors daugiau sužinoti apie JAM Kaune kur ja galima rasti? truputi tiksliau

  Komentaras sukūrė Vaida — balandžio 14, 2008 @ 6:19 pm

 106. Sveiki. Autoriau, gal prisimeni ar komozicijos egzamine reikes atlikti savo darba molberte ar sededamas?

  Komentaras sukūrė Nikita — balandžio 17, 2008 @ 4:00 pm

 107. JAM yra tik Vilniui. Del kursu Kaune man paciam taip ir liko neaisku. Pasirodo niekas nieko apie juos nezino. 🙂 Jei tikrai paaiskes, kad ju nera, pranesiu.

  Kompozicijos egzamino metu sedejom visi iki vieno. Piesimo metu puse sedejo prie molbertu, kita puse stovejo prie molbertu.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — balandžio 17, 2008 @ 5:39 pm

 108. Man atrodo galima pasirinkti pačiam, ar sėdėsi ar stovėsi.

  Komentaras sukūrė erephas — balandžio 17, 2008 @ 8:04 pm

 109. Kompozicijos metu nebuvo jokiu galimybiu stovet. Piesimo metu viska nuleme burtu keliu traukiami numeriukai nurodantys tavo vieta auditorijoje. Antraip butu kilusios pestynes. 🙂

  Komentaras sukūrė taskurnubego — balandžio 18, 2008 @ 12:07 am

 110. Pestynes del ko? Del norejimo sedeti ar stoveti? ^_^ Mane sedeti ishvargina.

  Komentaras sukūrė Nikita — balandžio 20, 2008 @ 2:29 am

 111. Daugumai norisi sedeti ir stoveti jiems sunku. 🙂 Sedimos vietos visada turi didesne paklausa. 😀

  Komentaras sukūrė taskurnubego — balandžio 20, 2008 @ 6:38 pm

 112. chm, nezinia, bet daugiau nei puse noro atmusa komentaruose pamineti klausimai… (rolleyes)

  Komentaras sukūrė cha — balandžio 21, 2008 @ 7:21 pm

 113. Autoriau, ka ash be taves darychiau ^_^, turiu dar viena klausima? Galima kompozicijoje naudoti spalvotus pieshtukus?

  Komentaras sukūrė Nikita — balandžio 22, 2008 @ 10:47 pm

 114. KTU buvo galima ir buvo leidziama naudoti ju kiek tik nori. VGTU buvo leista naudoti tik viena spalva.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — balandžio 24, 2008 @ 1:25 pm

 115. dekui uz papildoma info, kurios tikrai nerasciau vgtu puslapyje:) bet vistiek kilo keli klausimai:
  teko girdet, kad stojamiej kainuoja. Gal galite kasnors pasakyti kaina, kad zinociau kiek pinigu teks skirti;
  teorijos testas buna su a, b, c variantais ar pats turi ats parasyt?:);
  ar vgtu buna tokios darbu perziuros kaip vda ar ne?
  Isanksto dekui uz atsakymus;)

  Komentaras sukūrė Neringa — balandžio 24, 2008 @ 6:30 pm

 116. sveiki! kaip sekes stojamieji KTU siu metu ? ar buvo is cia laikiusiuju?

  Komentaras sukūrė ji — gegužės 5, 2008 @ 3:38 pm

 117. gal kas zinot siu metu vgtu kompozicijos uzduoti?

  Komentaras sukūrė mantas — gegužės 5, 2008 @ 8:40 pm

 118. Neringa, stojamieji kainuoja VDA, VGTU neprisimenu, kad būčiau mokėjęs. Istorijos testo klausimai turi tris-keturis variantus, bet gali būti klausimų ir tik pačiam studentui atsakyti. Ar būna darbų peržiūros? Ta prasme? O kaip kitaip vertinti visą studento pusmečio darbą? 🙂

  Komentaras sukūrė erephas — gegužės 31, 2008 @ 9:19 am

 119. galvojau bandyti stot i architektura, bet kaip cia prisiskaiciau, tai dab galvoju ar as turiu sansu ten istot baigus tik dailes mokykla…
  gal kas turit kokiu pavyzdiu kokie mazdaug tie stojamieji buna?

  Komentaras sukūrė cikita — gegužės 31, 2008 @ 6:16 pm

 120. gal turit laiko padėti beklaidžiojančiam tarp specialybes . Labai norėčiau studijuoti VGTU architektūra tačiau neėjau į jokią dailės mokyklą ar būrelį piešt nelabai moku tačiau braižyba kitas reikalas , vaizduotę turiu, matau erdvinius kūnus ,sekasi matematika a,trodo ko daugiau norėt tačiau į VGTU jokios aš galvos stojant nenupiešiu ir dabar riekalinga jūsų nuomone .. Man 16 iki egzų 3 metai taigi ar yra man šansų išmokti tapyti , piešti , kompozicijos neinant į Jama ( gyvenu šilutėjė todėl nėra šansų) o tik pas Dailės mokytoją privačiai kuri yra tikra specialistė ( 13 metų studijavo dailę)Ar visdėlto man pamiršti šią svajonę ir eit tiksliųju link … o gal yra kita Architektūros kyptis kur nereikia tokios super meninio gebėjimo vaizduoti lape , aš spalvas deinti moku dirbant su PHotoshop ar kitomis programomis sekasi neblogai ir moku ir sugebu ir vaizduotę turiu tačiau pavaizduoti žmogų baltame lape nemoku labai retai paimu pieštuką į ranką tikiuosi jog dar galima išmokti gal net pradėti lankyti dailės mokyklą …

  Komentaras sukūrė Aivaras — birželio 7, 2008 @ 12:20 pm

 121. Sveiki 🙂 visų pirma: nenormaliai ačiū už blogą 🙂 o dabar klausimas:

  Tuo metu, kai bus stojamieji dirbsiu stovykloj. Mane išleistų vienai, galbūt dviems dienoms, bet ar įmanoma ten nuvykus tik i vieną dalį ką nors užsidirbt ir istot? Egzus tikiuosi islaikyt virs 90, turiu +5 balus. teorijos nesimokinus. Piesus 2 metus, tik bijau,kad galiu labiau but link seseliavimo ir maziau linkusi i konstruktyvuma. Braizybos nemacius 😀 teorijos nesimokinus… knyga , 11-12 klasems dar tikiuosi persiskaityti. Bandyti vis tiek bandysiu. tik va su tom dienom labai neaisku…

  Komentaras sukūrė carol_in_a — birželio 7, 2008 @ 5:00 pm

 122. ar yra studijuojanciu VDA? prasau papasakokit kas kaip, nebezinau ka daryt taip noriu architekturos bet su matematika ne kas, tai bandyciau i VDA

  Komentaras sukūrė simple — birželio 10, 2008 @ 11:38 pm

 123. vda?- 57 komentaras

  Komentaras sukūrė nebua — birželio 12, 2008 @ 12:34 am

 124. taip ir nesulaukiau atsakymo i savo klausima:) kaip ten su tais lapais?viska komponuoti viename?vaizdai,eskizai ir t.t?:))

  Komentaras sukūrė blaxt — birželio 14, 2008 @ 5:59 pm

 125. Stop asking stupid questions, people – viską nuodugniai paaiškins egzamino metu. Kompozicijos užduotis komponuojama dviejuose lapuose.

  Komentaras sukūrė erephas — birželio 16, 2008 @ 6:00 pm

 126. Sveiki, noreciau suzinoti KADA vyksta priemimas i JAM? Ar yra stojamieji ar kokia kita atranka? Nuo kada prasideda uzsiemimai? Labai mazai informacijos JAM’o intern. puslapyje – ypac apie priemima. Gal kas zinote?

  Komentaras sukūrė Daiva — birželio 19, 2008 @ 12:25 pm

 127. Vyksta tada kada vyksta 😀 tame ju puslapyje gi telefonu numeriai yra duoti, taip pat nurodyti el. pasto adresai. kodel nepasiteiravus tenai? juk vis del to, jie ir tik jie tai zino :)))

  Komentaras sukūrė taskurnubego — birželio 20, 2008 @ 4:26 am

 128. Jei kalbat apie si puslapi http://edu.ar.vgtu.lt/public/?id=269 tai nera nei telef., nei elektroniniu adresu….

  Komentaras sukūrė Daiva — birželio 20, 2008 @ 10:05 am

 129. http://www.ar.vgtu.lt/index.php?err=vtu&add=

  Pacioje apacioje. Yra ir telefono numeris ir el. pastas.

  Komentaras sukūrė taskurnubego — birželio 20, 2008 @ 11:12 am

 130. Labai ačiū.

  Komentaras sukūrė Daiva — birželio 20, 2008 @ 2:31 pm

 131. Sveiki. Turiu tokį prašymą. Gal autorius ar kas kitas turite VGTU senesnės statistikos: 2006 ar ankstesnių metų architektūros pirmojo ir pskutiniojo įstojusio konkursinius balus ? 🙂 Man tik 2007 nelabai patikimai atrodo. Iš anksto AČIŪ !

  Komentaras sukūrė Justinas — birželio 29, 2008 @ 10:07 pm

 132. Gal kas zinot kiek priima studijuoti vda architektura?nes jie sneka tik apie 24 nemokamas vietas,o kiek tu mokamu?

  Komentaras sukūrė Lina — liepos 4, 2008 @ 7:51 pm

 133. su tuo JAMu.Lankiau sąžiningai, už piešimą ir kompoziciją gaudavau 7-8, na bet per stojamąjį …Nesuprantu vertinimo:(

  Komentaras sukūrė nzn — liepos 9, 2008 @ 6:16 pm

 134. Sveiki, nuosirdziai perskaiciau viska , taciau tai sukele dar daugiau apmastymu mano galvoje.. Busiu 12okas, architektu svajoju tapti nuo 6 ar 7 klases, kitu tikslu ir neturiu.. Taciau neesu toks uztikrintas del istojimo, nes esu sioks toks tinginysss(geda uz tai). Planuoju lankyti JAM’a 12’oje klaseje, bet ar jo man pakaks? Tiesa sakant, turiu pasirinkes mokykloje braizyba, ja veda dailes mokytoja, pas ja
  lankiau ir daile , taciau jos nepasirinkau(klaida) , papasakojes dailes mokytojai ka noriu ateity studijuoti, ji kaip ir nudziugo, sake , kad man tai tiks , nes turiu “kazka“.. Ka galetumete man patarti? Svajone VGTU, stengsiuos to siekti nors liko tik metai.. Laukiu patarimu! Dekui

  Komentaras sukūrė Pauliusss — liepos 23, 2008 @ 6:32 pm

 135. Gali pabandyti lankyti JAM’a, bet, ash manau, kad reiketu tureti nemazhai pieshimo praktikos, tachiau, didele vaidmeni turi sekme. Nezhinau kaip ten JAM’e su pieshimu ir teorija, bet kompozicija, manau, verta lankyti (suzhinosi ka ir kaip reikia, ko reikalauja, o toliau ir pachiam galima praktikuotis). Teorija keistoka, Ishmokau visa Chiurlionytes knyga (jos 2 yra), prisiskaichiau internete daug medzhiagos, prisizhiurejau zhinomu pasaulyje architekturiniu pastatu, bet klausimai egzamine (pagal mane) yra ne ish bendro ishsilavinimo, irgi sekmes ir speliojimo reikalas (visgi testas). Tiek tik galiu pasakyti, bet pieshimui, manau, reikia skirti nemazhai laiko (arba tureti tam talenta). Sekmes stojant.

  Komentaras sukūrė N — liepos 27, 2008 @ 3:40 pm

 136. Sveiki 🙂 tai va. mano istorija (tesiu 120 komentara). savaitei nuvaziavau i MUC (meninio ugdymo centro) kartojimu kursus. tai kursai skirti du metus lankiusiems ir jie vyksta du menesius. bet i juos patekti, jei yra vieta, ne taip ir sunku, uzsimoki uz tas pamokas, kiek busi ir viskas. paksutiniaja kursu savaitele pagyvenau pas pusbroli vln. Atbuvau 3 meno istorijos paskaitas (per kurias kaip tik kartojo visa 2 metu kursa, dar perskaiciau ciurlionytes pirma vadoveli), 3 architekturines kompozicijos ir 4-5 piesimo paskaitas. per stojamuosius pateko teorijos testas, kuriuo labai dziaugiausi – pasiseke (jei idomu, galesiu kelis klausimus veliau parasyti) – gavau 7. Piesimo, kaip ir tikejausi, vis tiek truko konstruktyvumo ir matyt pritryniau – 7. Kompozicijos (kurioje atbuvau vos 3 paskaitas) gavau 15. Buvau pati laaabai maloniam soke. Brandos egzaminus issilaikiau gerai ir istojau. Tai jei mokytoja, Pauliau, sako, kad kazka turi, tai siulau bandyti kazkur. Per metus galima padaryti labai daug. sekmes 🙂

  Komentaras sukūrė carol_in_a — rugpjūčio 26, 2008 @ 10:27 am

 137. Kas nutape Siksto koplycios lubas?
  Buvo isvardinti 4 lietuviu kurejai ir klausimas: kuriame mieste jie kure 4 desimtmelyje?
  Kokiam stiliui priklauso nufotografuotas pastatas? (duota labai aiski klasicistinio pastato nuotrauka)
  Kada buvo pastatytas sis fasadas? (irgi nuotrauka)
  Kokiam lietuvos krastui priklauso verbu tradicijos?
  Kokiai srovei priklauso Renuaro kuryba?

  Komentaras sukūrė carol_in_a — rugpjūčio 26, 2008 @ 10:34 am

 138. sveiki, gal kas zinot kompozicijos mokytoju Klaipedoj?

  Komentaras sukūrė Sara — rugsėjo 2, 2008 @ 6:12 pm

 139. Norėčiau pakallausti, man reikia rinktis pamokas mokykloje taigi, ar reikalinga chemija norint stoti į architektūrą?

  Komentaras sukūrė Greta — rugsėjo 4, 2008 @ 8:58 am

 140. Greta, juk gana aiškiai parašyta, ko reikia stojant. Chemijos ten nematau. O kad reikės jos mokantis labai abejoju, nors, tiesa pasakius, tikrai nežinau. :]

  O mano klausimai būtų tokie. Pirma, ar studijuoti ten yra brangu?
  Antra, reikia prieš stojamuosius savo darbus rodyt (VGTU ir/arba KTU), kad prie jų prileistų ar ne? Ar kas nori tas bando laikyt? Šiame įraše apie tai lyg ir nemačiau nieko užsiminta, o kažkuriam kažkieno komentare perskaičiau kažką… Dėkui, jei kas nors nepatingėsit atsakyt.

  Komentaras sukūrė Giedrius — rugsėjo 20, 2008 @ 10:32 pm

 141. beproto begalo dekui už tokį straipsnį.. jis mane nuramino.. turėjau lb daug klausimų db jie beveik visi pasidare aiskus… dabar esu 12 klaseje, pernai lankiau JAM.. ir siemet zadu vaziuoti.. ir kaip supratau meno istorijos (kaip ir pernai) geriau neimti.. norejau paklausti ar vertetu laikyti anglu valstybini egzamina? nezinau, ka daryt.. Stosiu i VGTU ir i VDA dar bandysiu.. gal zinot ar nebuvo tokiu atveju kad sutaptu stojamieji? to ir labiausiai bijau.. o kaip del perziuru? jei ir i VGTU bandau ir i VDA stoti tai reiktu 16 darbu pasiruost perziurom ar tu paciu 8 uztektu? ten juo paziuri ir iskart tau atiduoda?
  is anksto dekui uz atsakyma..

  Komentaras sukūrė SmileNr1 — rugsėjo 21, 2008 @ 9:17 pm

 142. aciu lb!

  Komentaras sukūrė blablabla — rugsėjo 28, 2008 @ 7:19 pm

 143. planuoju studijuoti architektura. tai jei noriu istot pvz i KTU, nelankius tos JAM yra sansu? dabar esu vienoliktokas ir pradejau lankyt Kaune dailes mokykla ir mokaus piest ir tapyt, kompozicijos. tiesiog idomu ar dauguma istojusiu, ta JAM buna lanke ar ir be jo imanoma? nes kazkaip galvojau lankyt JAM, tik suzinojau, kad kainuoja gan nemazai ten ir vazinet is Kauno nekas.

  Komentaras sukūrė vycka — rugsėjo 30, 2008 @ 8:13 pm

 144. O kaip galima stoti į VGTU Jaunųjų arcitektų mokyklą nuo 11klasės? 8/

  Komentaras sukūrė Brige — spalio 8, 2008 @ 9:04 pm

 145. padekite! kiek zinau architekturai reikia buti „meniska siela“, o as abejoju kad toki esu… apskritaj labai abejoju savo jegomis, bet labai noriu bet dar labiau bijau stoti i architektura… kiti sako kad lyg ir turiu ta „siela“… gal yra kokie testai piesimo patikrint kurybiskumuj ir pan? ;((((

  Komentaras sukūrė sava — spalio 8, 2008 @ 9:24 pm

 146. @Greta
  Ne.

  @Giedrius
  Susidaro papildomos išlaidos – pavyzdžiui popieriui, pieštukams, teptukams, dažams, rapidografams, “papkėms“, kai kurie perka braižymo stalus – “kulmanus“ ir kt.
  Stojant į VGTU ir KTU darbų peržiūros nėra.

  @vycka
  Įstoja ir nelankę, tiesa, JAM’as kai kuriems yra didelis pliusas. Tačiau lankę JAM’ą dažnai ir neįstoja, visgi konkursas ganėtinai didelis, tad neverta tikėtis magijos.
  Pavyzdžiui aš nelankiau.

  @sava
  “Meniškumo“, kaip tu pati vadini, neišmoksi, o tik išlavinsi. Pasitikrinti labai paprasta – prisėsk ir pabandyk suprojektuoti kokį nors pastatą, namą ar parduotuvę, ir pasižiūrėk kiek dizaino idėjų tam gali sugeneruoti.

  Komentaras sukūrė erephas — spalio 12, 2008 @ 11:55 pm

 147. labai nuosirdziai dekoju uz visa sita informacija…. tai man labai pades manau, tik va vilties sumazejo jau tada kai paskaiciau jog yra ta jaunuju architektu mokykla, o kadangi man iki vilniaus 300km tai jos paragaut nelabai ir teks 😦 bet labai dekoju uz informacija 🙂

  Komentaras sukūrė Brigita — spalio 14, 2008 @ 11:38 pm

 148. nesuprantu kodel cia visi ta architektura uzsimne studijuot? va mano pusesere siemet baige VGTU architektura, begalo sunkiai mokinos, svajojo kaip baigus uzdirbs milziniskus pinigus, o jau dabar baigus puse metu iesko ir niekaip neranda darbo. juk dar ypac didziuosiuose miestuose tu architektu pilna, o ir namus ne daug kas stato…

  Komentaras sukūrė rutali — spalio 20, 2008 @ 4:02 pm

 149. gal kas zino kokiame Kauno knygyne galima rasti knyga Adrianos Ciurlionytes “Meno istorija“ ?

  Komentaras sukūrė vycka — lapkričio 21, 2008 @ 3:44 pm

 150. sveiki galvojau apie architektura paskaiciau komentarus ir galvoju kad man sansu istoti gal ir butu nors esu tik 10-okas tik paskutinis komentaras mane nustebino ar cia istikruju taip yra kad poto sunku istot ar tiesiog ta tavo pusesere vos baige ir niekas prastu architektu nenorejo todel ji ir neranda darbo , ir siaip parasykit ar baige architektai lengvai randa darba nuo ko tai priklauso?

  Komentaras sukūrė anubis — gruodžio 11, 2008 @ 4:37 pm

 151. Šiaip tikrai gana sunkai randa darbą architektai. Jų per metus be proto daug paruošia, o tiek žmonių fiziškai net nereikia. Tai jei nesi koks fenomenas savo nepaprastais darbais, tos darbo paieškos gali ir labai labai užtrukti. Mano kambariokė irgi pabaigė architektūrą šiemet, tai prisiklausiau labai daug jos pasakojimų, kad ne tik ji, bet ir absoliuti dauguma absolventų dar negavo darbo, nors aktyviai ieško.

  Komentaras sukūrė rutulys — gruodžio 19, 2008 @ 11:17 pm

 152. o tai cia ta kambarioke tavo tik bakalaura baige ? negalvoja apie magistratura, ar jau studijuoja? ar is viso verta lietuvoj studijuoti ar uzsieni geriau?
  aciu

  Komentaras sukūrė anubis — gruodžio 24, 2008 @ 8:08 pm

 153. Sweiki as ketinu studijuot architektura taip kaip ir visi ce susirinke,bet man iskilo 1 klausimas JAM svetaineje parasyta kad lankyti ta mokykla yra pirmenybe NE is vilniaus… jei esu Vilnietis tai as dauk sansu turiu ten mokytis ar kaip ? 😀 zdz patarkit ka nors, pasimeciau truputi dekui is anksto 🙂

  Komentaras sukūrė Backcity — sausio 4, 2009 @ 3:08 pm

 154. nu tai jai parasyta kad pirmenybe teikia ne vilniaus gyventojams tai pirmieji norintys eiti bus jie tik poto vilniaus gyventojai
  P.S to 153 tau kiek metu , gal turi pasta pasirasinetumem truputi placiau ir dazniau?

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 5, 2009 @ 5:48 pm

 155. seip ten gana daug tu ne vilnieciu renkasi,todel jie isvis nenori priimti vietiniu,bet visdelto yra tokiu.Dabar kaip tik turetu atsirasti registracija i pavasario sesija,tai turbut turi šansų.

  Komentaras sukūrė Kristina — sausio 5, 2009 @ 5:55 pm

 156. o i mano ankstesni klausima nelabai kas ir atsake . Ar sunku gauti darba baigus bakalaura ir magistratura ir kaip ten kur studijuoti geriau lietuvoje ar uzsienyje

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 7, 2009 @ 7:10 pm

 157. Sveiki, baigiau meno mokykla.. Už meno neužsikabliavau, bet va braižyti labai patinka, visokias figuras. Kai būdavau pirmokas labai mėgdavau braižyti trivaizdžius kūbus ir sunkiasnias detalas, keista pirmoje klasėje as tai sugebėjau.. 🙂 Architektu svajuoju tapti nuo vaikystės.. Patikdavo daryti iš popieriaus visokiu maketus. Bet va piešti tai nemoku, na moku, bet ne tokiame lygyje. Kurioje reiktu daryti, kėde esu piešęs meno mokykloje atsimenu neblogai nupiešiau, bet buvo tikrai nelengva ir tada man buvo 13m. Darbar tai tikrai nieko panašaus nenupieščiau, kai baigiau nesu normalaus darbo nupiešęs, dabar 16 man. Tuomet net ir nesitengiau.. Ai va su tapyba nesiskė.. Na galiausiai klausima reikia suformaluoti, ar imanoma visa tai išlavinti/išmokti pas privačia mokytoja ?

  Komentaras sukūrė Ignas — sausio 21, 2009 @ 4:13 pm

 158. to 157
  manau labai gerai jei tokiu metu tiek gabumu turi del tapybos ivairiau buna, kitiems net nera igimta kaip besimokytu bet siaip jeigu tikrai nori- turi noro ir kantrubes tai manau ir pas privatu mokytoja galetum ismokti

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 23, 2009 @ 5:34 pm

 159. tikrai labai labai pravercianti informacija visiems stojantiems.ACIU. pati esu 11oke ir zadu stoti i VGTU, galvojau ir apie VDA, bet labai daug kas atkalbinejo ir sako ten nestoti. na siaip lankau privaciai pas viena toki savo mokytoja, jis moko visko, 12kl tikiuosi lankyti JAM, tik va man idomu suzinoti ar i matematikos valstybini egzamina skiriamas labai didelis demesys ar labiau i meninio issilavino testa? nes man su matematika is tiesu nelabai kas A lygyje, bet lankysiu papildomai ir tikiuosi kaip nors islaikysiu. ir gal kas tiksliai zinot kiek proc mazdaug reikai stojant,nes kaip girdejau dauguma cia virs 90, tai jau tikrai genijai;DDD

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 25, 2009 @ 3:11 pm

 160. nu matematika ir lietuviu yra svarbiausi, poto pagal svarbuma eina meninio issilavinimo testas, o del procentu nezianau
  p.s. to 159 kokius svarbiausius dalykus ir kokiais lygiais pasirinkai praitais metais, nes as dabar 10-okas ir man reikia pasirinkti ?

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 26, 2009 @ 5:54 pm

 161. to 159. JAM’e D.Vrubliauskas mums sake kad geriausia lietuviu ir matematika islaikyti bent jau 60 procentu,tuomet dar daug kas priklausys nuo meninio issilavinimo testo.
  to 160. tikrai imk matematika ir lietuviu A lygiais,seip daug kas ima fizika A lygiu(pati irgi esu pasiemus)bet kiek teko girdeti nelabai kas nuo jos priklausys stojant,na bent jau as dar turiu anglu A lygiu,nepamirsk pasiimti braizybos,o kitka jau savo nuoziura imk.

  Komentaras sukūrė Kristina — sausio 26, 2009 @ 6:48 pm

 162. pasiemiau ta pati ka ir siulei tik fizika B lygiu o kaip del kalbu as pasiemiau anglu A lygiu ir viskas gal dar ka reik?ejo

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 26, 2009 @ 7:46 pm

 163. Kiek zinau reikia tik vienos uzsienio kalbos A lygio pazymio,tai turetu uztekt anglu.

  Komentaras sukūrė Kristina — sausio 26, 2009 @ 8:52 pm

 164. nu as paemiau matematika A lygiu, istorija A lygiu (bet cia del saves, egzamina galbut laikysiu)
  lietuviu kas be ko A, kitaip nebuna, vokieciu kalba A, anglu B, italu, braizyba, ir grafini dizaina,
  siaip mano pirma kalba vokieciu, bet kiek zinau reikalaujamas anglu kalbos pazimys, ar gali buti ir vokieciu?? o del fizikos tai irgi, manau tikrai B lygio pakanka, tik svarbu braizyba, lietuviu ir matematika.
  na dekui, 60proc tikiuos islaikyt, gal pavyks ir geriau.

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 26, 2009 @ 9:16 pm

 165. Norejau paklausti, ar studijuojant architektura reikia laikyti fizikos egzamina? ar cia mitas? (nes straipsnyje nepamineta o maniau kad lb svarbu;///)

  ???

  Komentaras sukūrė hello_kitty — sausio 27, 2009 @ 6:30 pm

 166. nu jo tu cia ir kalbu pasiemei normaliai, o anksciau as klausiau tai niekas neatsake ,bet jus bent jau nuogirdomis ar siaip kokiomis nors ziniomis pasidalinkite primenu savo klausima:
  Ar sunku gauti darba baigus bakalaura ir magistratura ir kaip ten kur studijuoti geriau lietuvoje ar uzsienyje
  cia asbutent apie architektura

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 27, 2009 @ 6:50 pm

 167. gauti darba manau niekada nera lengva, o cia priklauso nuo tavo sugebejimu ir t.t.
  Studijuoti geriau uzsienyje jei nori ir dirbti platesnese erdvese ( nepsiriboti vien Lietuva) priesingu atveju neverta nertis is kailio, apsistojus ties Lietuva, rinktis Lietuva.

  beabejo perspektyvos didesnes uzsienyje.

  Komentaras sukūrė hello_kitty — sausio 27, 2009 @ 7:20 pm

 168. na as siaip nezinau, nes nebaigus, neisotojus dar, bet kiek mano draugu tevai architektai, mazdaug apie 4 seimas zinau, tai gyvena tikrai neblogai, netgi labai neblogai;D beto skaiciau straipsni ir ten snekejo keli studentai is VDA, kurie teige, kad normaliai dirba ir kolkas nesiskundzia, nors kitur skaiciau, kad jaunimui sunkoka susirast. na o vienas architektas teige, kad uzsienyje dirbti tikrai apsimoka ir daugelis lietuviu dirba skandinavijoj, austrijoj, vokietijoj… pabandyti manau verta

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 27, 2009 @ 7:54 pm

 169. tai kad uzsieni dirbti gerai ir apsimoka tai ir as zinau bet kur studijuoti lietuvoj ir poto vykti i uzsieni ar kaip beje as galvoju apie vgtu
  dar esu girdejes kad viska gali mokintis anglu kalba tai tada dar daugiau sansu dirbti uzsieni , bet jei neklystu tai dabar pagal lietuvos istatymus atsimokius lietuvos aukstojoj neprivacioj reikia lietuvoj dirbti 3 metus. nors gal cia as ir klystu . O kaip kazin dabar architektai, baige bakalaura daro, ar ieskosi is karto darbo ar tesia magistraturos studijas

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 27, 2009 @ 8:00 pm

 170. as asmeniskai ruosiuosi baigti ir magistra(jei istosiu zinoma) na o siaip manau vaziuoti i austrijos technikos universiteta, nes su vokieciu man gerai. o jei ten gerai sektusi tai gal pasilikciau ir dirbti. beto manau galima ir studijuoti magistra ir padirbeti, juk vistiek po studiju manau esama tik kokais nors architektu padejejais, nors gal ir as klystu.

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 27, 2009 @ 8:58 pm

 171. nu jo kiek zinau bent jau po bakalauro tai esi tik padejejas ir man jokios rimtos ateities nepasieksi todel reikia ir magistro, na as toks protingas kaip tu nesu todel tik apie vgtu galvoju. Bet dabar kai reikia pasirinkt dalykus aisku as rinksiuos palankius architekturai bet tai juk nebus vien ji reikia ir kitas specialybes pasirinkti jei neistotum tai dabar galvoju ir niekaip neismastau ka dar reiktu. O siaip kaip del tu lietuvos universitetu kiek zinau architektura galima studijuoti vda vgtu ir ktu . o tu siaip vien apie architektura galvoji ar ir apie kita kanors pasidalink savo mintimis :).

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 27, 2009 @ 10:10 pm

 172. kokia as ten protinga, neminesiu gal kaip man su matematikos semestru ir pazymiais 11kl A lygyje, as manau niekada neilaikysiu egzamino;D na bet susimsiu ir lankysiu papildomai, nes man sakes. o siaip jo, vgtu, ktu ir vda, as kadangi vilniete tai ktu atkrenta man, vda visi atkalbineja, tipo ten tik meninikus ruosia, o vgtu geriua ismoko, na gal tiesos yra, gal ne. na zinai, man ir visi sako: o jie neistosi ka tada, bla bla. ai as kazkaip negalvoju, neistosiu bandysiu kitais metais, pasimokysiu dar, nezinau, nu labai noriu istot tai stengsiuos, ir kitaip saves neisivaziduoju;D o del tu dalyku siulau per daug neapsikraut, nes as ir taip atrodo mazai paemiau o visos valandos beveik max. o tu 10, kokioj mokykloj mokais kur?

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 27, 2009 @ 11:52 pm

 173. Sveiki, tikrai nuostabi autoriaus ideja, kad daugiau tokiu protingu zmoniu.. 🙂 Negana to, kad radau idomios ir manau naudingos info, dar nepastebimai “prastumiau“ savo nuobodzia darbo diena 🙂 As antrus metus mokausi KTU eksporto inzinerija, bet mokausi ten tik todel, kad nezinojau ko gyvenime noriu, o dabar supratau, kad architektuta butu prie sirdies. Kaip manot ar imanoma butu pradedant skaityti knygas ir nuejus i kelias indvidualias dailes pamokas, vasara perstoti i sia specialybe? Ar atsizvelgtu i tai, kad jau pora metu praleidau tam universitete? Na ir dar idomumo delei noreciau suzinoti kaip mazdaug atrodo baigiamasis darbas 🙂

  Komentaras sukūrė Raminta — sausio 28, 2009 @ 5:59 pm

 174. nu jo as 100-okas bet manau kad pagalvojai jog as is vilniaus nes klausi is kokios as mokyklos o ne is kokio tu miesto 🙂 as mazeikiu jeigu ka 🙂 nu del vda tai ir as nepirmakart girdziu kad ten menininkus ruosia , todel as galvoju kad stociau i vgtu bet turiu pazystama , kuri mokos ktu irgi is mzk tai apie vgtu istojima ji parase tik tiek kad ten istoja tik mokiniai egzus islaike virs 90 ir per pinigus , nu del 90 balu tai nezianau gal cia tik ji taip galvoja nes pati i ktu istojo 8numeriu jei neklystu o ir mokykla baige su pagyrimu tai jei ka reikia tai paklausiu
  O kaip ten del stojimo kai pabaigi sule del stojimu pirma pvz rasai vgtu architektura poto ktu architektura ka poto ka zadi rasyt , kokias dar specialybes

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 28, 2009 @ 7:00 pm

 175. ai beje tu kur vidurinej mokais ar gimnazijoj ir koks buvo tavo matematikos preitas 10 klases metinis klausiu cia del to nes ir as matematika pasiemiau a lygiu tai galvoju ar bus labai sunku kaip sakai

  Komentaras sukūrė anubis — sausio 28, 2009 @ 7:03 pm

 176. na as nerasysiu 2 numeriu ktu, jei tu apie tai;D siaip tikrai varysiu i austrija po kokiu 2 metu.
  o siaip man matieka 10kl lygtais 8 buvo, o 11kl tai tikrai labai sunku, nes pvz tie kas b lygiu mokos tai visikas sudas ir visi ten labai gerai mokosi, o pas mus tikrai labai sunku, ir as nezinau kaip as islaikysiu matiekos egzamina;D lankyt reikia paipldomai tikrai, nes neesu tam labai gabi.

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 28, 2009 @ 9:11 pm

 177. pamirsau dar, as mokaus gimnazijoj, uzupio.

  Komentaras sukūrė ruta — sausio 28, 2009 @ 9:34 pm

 178. jau praejau ta baisu brandos egzaminu laikotarpi, ta klaiku rezultatu laukima ir mastyma, kur gi stoti, su kuo susieti savo gyvenima. Be tonussan maisto papildo sio laikotarpio nebuciau isgyvenusi, energijos, jegu ir stiprybes tik jis suteikdavo geriausiai :}

  Komentaras sukūrė Hermis — vasario 9, 2009 @ 10:02 pm

 179. 172 komentarui: Baigiau Ktu arch, tai galiu pasakyt, kad jei tikrai TIKRAI nori tai tau reiketu per vasara padaryt toki dalyka: susirast piesimo mokytoja (destytoja) ir DAUG DAUG DAUG piesti (o geriau jau butu pradeti ir dabar). Jei dar vyksta VDA piesimo kursai (senokai lankiau tai nezinau), gali isiprasyt ir vidury semestro, kaip tik dabar turetu pradet piest galvas (Bent jau mano ziniomis ktu tik jos per piesima ir buna). Turek galvoje, kad jei niekad nepiesei, tai be igimtu gabumu yra tikrai menkas sansas kad gebesi pasiruosti stojamiesiems. Nors buvo ir tokiu, kurie istojo nors pirma karta gyvenime laike piestuka ir stovejo prie molberto per stojamuosius. Del to kad praleidai ktu jau du metus… uzskaitys tik tuos dalykus, kurie kartojasi (t.y. mechanika, matematika, uzsienio kalba, filosofija ir panasius), o siaip stosi i pirma kursa, nes architekturoje mazai dalyku sutampa su viso KTU moduliais.
  Del tos diskusijos KTU>VGTU>VDA, labai taikliai yra padarytas studiju vertinimas (ne vietine chebra vertino, matyt todel) http://193.219.135.178/Ivertinimai/pagal_am.aspx Bent jau KTU pliusus ir minusus labai taikliai pastebejo, todel manau verta perskaityt pries renkantis kur stoti. Ypac atkreipciau demesi i tai, kad VDA studijos akredituotos tik su islygomis, o VDA Kauno fakultete nuo kitu metu (atrodo) nebebus ir architekturos magistro studiju, jos perkeliamos i KTU.
  Manau pagrindinis skirtumas tarp KTU ir VGTU yra istojusiuju kiekis bei tikrai itin gabiu zmoniu procentas 🙂 del to skiriasi ir darbu kokybe, nors tiesa pasakius labai rimto esminio skirtumo neizvelgiu.. Magistre buvo ir perejusiu is vgtu, tai konkreciai tu zmoniu lygis nebuvo issiskiriantis is bendros mases magistrantu.
  Jei stociau dar karta… daryciau viska, kad galeciau mokytis ne lietuvoje. jei stociau Lietuvoje, manau rinkciausi VGTU, nes dar nezinau kaip yra TEN 😀 KTU nusivyliau, bet kiek girdejau visur panasiai. Destytoju tikslas ne suteikt tau ziniu ar padet tau tobulet, bet per perziura paniekint ir issityciot 😀 i gala studiju ypranti, bet pacioj pradzioj tai stogas vaziuoja nuo to, kad argumentuotos ramios kritikos ir pasiulymu beveik niekad nesulauksi 🙂 Siaip ar taip, nepavydziu siuo metu bebaigiantiems studijas, nes artimiausius pora metu (tikiuos kad tik tiek) bus visiskas stilis ir nauju zaliu architektu niekam nereikes 🙂

  Komentaras sukūrė Niekelis — vasario 19, 2009 @ 2:19 pm

 180. aj beje, is egzaminu laikiau lietuviu ir matematika valstybinius (92 ir 59) ir anglu mokyklini (10). Nes anglu sudaro niekingai maza stojamojo balo dali (10%), ir tarkim tarp mokylinio 10 ir valstybinio 100 susidarytu tik 1 balo skirtumas. Tuo tarpu stojamieji sudaro 50% ir tarp minimalaus ir maksimalaus ivertinimo yra net 5 stojamieji balai. Taigi jei gerai islaikysi stojamuosius tai ir be anglu valstybinio pateksi 🙂 o jei blogai, tai anglu tikrai nebepades 😀

  Komentaras sukūrė Niekelis — vasario 19, 2009 @ 2:27 pm

 181. VGTU pirmakursė. mūsų universitete sulaukti konkrečios ramios kritikos tikrai įmanoma. Yra tikrai labai gerų dėstytojų. Visi, žinoma, skirtingi, skirtingos nuomonės, kartais sunku susigaudyti, tačiau dėstytojai geranoriški, domisi tavo darbu. Žinoma, tai pirmo semestro įspūdis ir labai ribotas dėstytojų ratas.

  Komentaras sukūrė carol_in_a — vasario 27, 2009 @ 3:40 pm

 182. galva susisuko.. jie vis dar tvarkaraščio stojamųjų nepaskelbė, tiesa? bandžiau surasti.. dvievaži. na nėra.. o būna kaip? šiek tiek nesupratau.. tvarkaraštį atsiunčia pateikus prašymą? ką? tai ne pavasarį?.. viliuosi tik nepražiopsoti. būtų graudžiai juokinga. : ]

  Komentaras sukūrė cthulhu — kovo 28, 2009 @ 11:45 pm

 183. Kai užregistruoji prašymą su sąrašu specialybių, į kurias nori stoti, o tarp tų specialybių yra VGTU architektūra arba inžinerinė architektūra, tave iš karto įtraukia į stojamuosius laikančiųjų sąrašus ir pateikia tvarkaraštį, kada ir kurioje auditorijoje, kokią stojamųjų dalį laikysi. Pernai prašymą pildžiau internete, tad man buvo labai patogu ir iš karto užpildžiusi viską žinojau.

  Prašymą pateikiant pernai egzaminų rezultatų dar toli gražu nežinojau, bet patys stojamieji vyko (kiek pamenu), jau kai žinojom visus ar bent dalį egzaminų rezultatų.

  Komentaras sukūrė carol_in_a — kovo 29, 2009 @ 8:14 pm

 184. Dėl datų VGTU čia konkrečiau yra priėmimo eigoje ->

  I_dienines_neakivaizdines_ir_vakarines_studijas_dalyvaujant_bendrajame_priemime_lama_bpo

  Komentaras sukūrė carol_in_a — kovo 29, 2009 @ 8:18 pm

 185. VGTU tinklapyje, “stojantiesiems“ skiltyje

  Komentaras sukūrė carol_in_a — kovo 29, 2009 @ 8:19 pm

 186. wow. kaip malonu, kad nepatigėjote atrašyti:) prasisklaidė debesys mano padangėj..

  :>

  ačiū!

  Komentaras sukūrė cthulhu — kovo 30, 2009 @ 7:12 pm

 187. aš tau noriu pasakyti tik vieną dalyką: AČIŪ TAU BE GALO, NEŽMONIŠKAI, IŠ ŠIRDIES už šitą stebuklingą straipsnį!!!:D pa tau:*

  Komentaras sukūrė brukne — balandžio 5, 2009 @ 11:30 pm

 188. ei sveiki dar, as kazkaip dar pagalvojau pasiklaust tu, kurie lanke JAM, ar tikrai verta ten pasimokyti, na as planuoju 12kl tuos metus pasimokyt, bet va norejau dar pasiteiraut ar tikrai gerai ten paruosia, ar geriau likti privaciai…?

  Komentaras sukūrė ruta — balandžio 19, 2009 @ 7:33 pm

 189. as JAM jau baigineju paskutiniai metai, man tik idomu ar ji baigus duoda koki nors pazymejima jog baigei? vis delto neformalus ugdymas

  Komentaras sukūrė Justas — balandžio 26, 2009 @ 5:48 pm

 190. o siaip kaip ruosia, stipriai ar isviso apsimoka ten eiti?

  Komentaras sukūrė ruta — gegužės 5, 2009 @ 7:47 pm

 191. sveiki esu desimtokas galvoju apie architektura bet pokyciai vyriausybeje nieko gero nezada tai atejo mintis apie uzsieni . tai noreciau paklausti gal kas architektura studijuoja uzsienyje kur galeciau studijuoti ir kaip ten del anglu kalbos aciu

  Komentaras sukūrė anubis — gegužės 9, 2009 @ 11:17 am

 192. Straipsnis tiesiog paprastai nepaprastas. Dėkui už informaciją.
  Blemba man jau kinkos ir rankos drebėt pradeda pagalvojus apie tuos stojamuosius. Galvoju į KTU, bet… Bet jei neįstoju – AMEN 😥

  Komentaras sukūrė Vaidas — birželio 2, 2009 @ 6:37 pm

 193. Ir man butu labai idomu suzinoti apie architekturos studiju perspektyvas danijoje. Del anglu kalbos kiek zinau toefl testai butini…

  Komentaras sukūrė Lukkas — birželio 4, 2009 @ 4:56 pm

 194. Sveiki. Kas ryt į KTU architektūros stojamuosius?

  Komentaras sukūrė AS — birželio 26, 2009 @ 5:07 pm

 195. Kai paskaičiau kiek kainuoja tas JAM malonumas, tai kažkaip suabejojau ar tikrai man į jį reikia. Kiekvieną savaitgalį važinėt juk dar reikės į Vilnių. Dar priemones pirkt. Ką už tuos 900 per semestrą gauna besimokantis?

  Komentaras sukūrė Linas — birželio 29, 2009 @ 1:42 pm

 196. Sveikas. Geras puslapis. Tik galėtum praplėsti tokį judėjimą. Studijuoju Kaune ir turiu begalę patarimų jau įstojusiem, mat kai kurie dėstytojai, ypač specialybės, labai mala (patys suprantat ką), tad apsukrumo visada reikia. Visi idėjas pas mus nešasi iš šalies, mat dėstytojai neveda teorinių paskaitų, o darbų su grandiozinėm idėjom visi laukia, nors neišmano kaip jos atrodo. Studenčiokams tenka suktis. Tai va. Jei kas norit, rašykit. Kiek galėsiu, pagelbėsiu. Nes mane užvartė toks dėstymo stilius – nueik nežinia kur parnešk nežinia ką, tik žiūrėk, kad geras būtų 🙂

  Komentaras sukūrė regis — rugsėjo 22, 2009 @ 11:55 am

  • Viskas atsiremia į laiko sąnaudas. Pats esu apsivertęs darbais amžinai ir nebeužeinu čionais, nebent koks komentaras laukia patvirtinimo:) tikrai norėčiau užsiimt panašia veikla su pasišventusia bendraminčių komanda 🙂

   Komentaras sukūrė taskurnubego — rugsėjo 22, 2009 @ 2:43 pm

 197. Mano emailas regimantasgirdzius@gmail.com

  Komentaras sukūrė regis — rugsėjo 22, 2009 @ 11:57 am

 198. ei pradejau lankyti sias metais JAM, esu is vilniaus, tai problemu su vaziavimu neturiu. esu dvyliktoke, liko tik metai, siaip galvojau ir apie vokietija, bet vistiek visai noreciau kazkaip vgtu. siaip esu patenkinta, dar buvau tik 2k, taciau idomu, tik kompozicija sunkoka, o piesimas ir meno istorija gana lengva;) siaip visai patarciau lankyti, tik jau nuo siu metu ne 900, o 1050 uz visus tris kursus… na man tik tas nepatinka, kad daug zmoniu, norisi daugiau destytojo demesio, bet teks atprast, nes praeitais metais budavau viena su destytoju ir taip gaudavau zymiai daugiau informacijos per trumpesni laika;)

  Komentaras sukūrė ruta — spalio 12, 2009 @ 9:30 pm

 199. Rūta, gal zinai kaip ten su kompozicija, matei vgtu tinklapy JAM skiltyje II-trajai pakopai yra dvi uzduotys. Tai ar abi jas reikia padaryt ir iki kada, tikriausiai iki kito susitikimo?

  Komentaras sukūrė deivis — spalio 13, 2009 @ 6:03 pm

 200. hm jooo, maciau… ir galvojau mirsiu, na taip supratau po 2 sav tada bus lygtais pamoka, bent mano grupei. bet tilta kiek supratau reikia issirinkt kokio architekto ir jo projekta pabandyt padaryt, o del aiskteles net nesupratau kaip tuos brezinius reiktu padaryt…

  Komentaras sukūrė ruta — spalio 13, 2009 @ 9:39 pm

 201. o tu kurioj II pakopos gr?

  Komentaras sukūrė ruta — spalio 13, 2009 @ 9:42 pm

 202. Antroj grupei. O tu kokioj?

  Komentaras sukūrė deivis — spalio 14, 2009 @ 4:46 pm

 203. Tai kiek supratau ant vieno lapo reikia nupiešti pavyzdžiui tilto vaizdūjį piešinį, o ant kito lapo tas tris projekcijas išdėstyti pvz. tiltas iš viršaus (horizontalusis vaizdas), iš priekio (frontalusis vaizdas) ir iš šono (profilinis vaizdas). Tai kitai kompozicijos pamokai reikia tikriausiai padaryti tą užduotį su tiltu parke ir tas dvi užduotis kur svetainei paskelbta. Nors artimiausia kompozicijos pamoka už mėnesio, vis tiek kažkaip daugoka.

  Komentaras sukūrė deivis — spalio 14, 2009 @ 5:25 pm

 204. as 1oj grupej.
  o as supratau, kad reikes pasirinkt kokio architekto tilta ir jo brezini padaryt. ir viskas ant vieno lapo ar kaip? kiek supratau perspektyvinis piesinys tada sone kur nors virsuj ar kur frontalusis ir pvz horizontalusis (as mokausi braizyba, zinau kas is sono, kas is prieko;DD) o su aisktele neisivaizduoju…

  Komentaras sukūrė ruta — spalio 14, 2009 @ 8:07 pm

 205. idomiai idomiai jus ta uzduoti supratot.Pirmus metus lankot JAM?Nes daug ko jis nebekartoja,ka jau praejusiai metais mums sake.Del tilto,tai reikia susirasti ivairiu pavyzdziu,juos isstudijuoti,ir tada, tai kas jums labiausiai patiks ir bus tinkama pritaikyti ,tai duotai uzduociai.(pvz.Santiago Calatrava tiltu principa,pritaikyti tam parkelio tilteliui).Ir siais metais viska liepe vaizduoti ant vieno lapo,tai ir perspektyva ir nepasikartojancios projekcijos turi buti viename lape,kitoj to lapo pusej turi buti eskizai.
  Mmm,del antros uzduoties,tai turbut galima rinktis viena is dvieju,ten pateiktu.Bent jau as taip nusprendziau,tai taip ir darysiu.O kompozicija mums tik po menesio ir dar atostogos,tai laiko daug.

  Komentaras sukūrė as — spalio 15, 2009 @ 9:08 pm

 206. Taip, man pirmi metai, tai dar truputi neziniukas esu.

  Komentaras sukūrė deivis — spalio 16, 2009 @ 7:49 pm

 207. man irgi pirmi metai, tai del to taip neaisku buvo pas destytoja. aciu, pasistengsiu padaryt gerai.

  Komentaras sukūrė ruta — spalio 16, 2009 @ 9:01 pm

 208. aisku,taip ir pagalvojau,tai klauskit jei dar o nezynosit 🙂

  Komentaras sukūrė as — spalio 17, 2009 @ 10:36 pm

 209. Sveikuciai. visu pirma dekui uz informacija.
  o visu pirma atsirado dar viena zmogutis is JAM, as jau antri metai ;]]

  Komentaras sukūrė Jurgita — lapkričio 9, 2009 @ 7:57 pm

 210. Sveiki. Esu devintokė ir svajoju studijuoti architektūrą. Ką geriau būti lankyti pasiruošiant, JAM ar Meninio Ugdymo Centre parengiamuosius kursus? Ko gero į JAM net nepatekčiau, nes esu iš Vilniaus, o prioritetas ten NE vilniečiam, bet to ir kaina žvėriška. Ir ar įmanoma būtų prieš stojimą mokiusis ten, įstot į VDA, nes į VGTU manęs tikrai netraukia..

  Komentaras sukūrė Gee — vasario 4, 2010 @ 9:25 pm

 211. […] Atmintinė busimam architektui                                       https://archiblogas.wordpress.com/2007/07/21/atmintine-busimajam-architektui/ […]

  Atgalinis pranešimas sukūrė Stojantiems į architektūrą — liepos 25, 2010 @ 10:28 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: