ARCHIBLOGAS – aplinka, erdvė, dizainas ir istorija

Apie

Idėja rašyti apie architektūrą kilo tada, kai pradėjau ruoštis stojamiesiems į architektūros studijas. Labai susidomėjau šia meno šaka ir buvau tikras, jog susidomėjimas nepradings net jei įstoti ir nepavyks. Po visų egzaminų ir stojamųjų maratono pagaliau atsirado daugiau laisvo laiko rašymui. Kadangi esu dar vieno tinklaraščio savininkas, maniausi rašysiąs straipsnius į jį, tačiau nusprendžiau kurti naują puslapį. Taip informacija bus labiau koncentruota ir lengviau pasiekiama skaitytojams. Gerą savaitę pasikankinęs su šablono paieškomis ir po daugybės apmąstymų, kaip turėtų atrodyti blog’as, galiausiai pasilikau su tuo variantu, kuris yra dabar. Archiblogas – tinklaraštis ne tik apie nuostabiausius kadanors sukurtus architektūros šedevrus. Tai mano asmeninė duomenų bazė, kuria dalinuosi su tais, kurie domisi architektūra ir sieja, kaip kad aš, su ja savo ateitį. Nesiruošiu apsiriboti vien pastatų aprašymais ir nemažą dalį skirsiu teorinėms žinioms, patarimams ir viskam, kas telpa žodžiuose aplinka, erdvė, dizainas ir istorija. Labai tikiuosi, jog kažkas čia ras jam naudingos informacijos.

P.S. Beveik absoliuti dauguma straipsnių yra vertimai, tad netikslumai ir klaidos neišvengiamos. Būsiu dėkingas visiems už pastabas, sveiką kritiką ir atsiliepimus.

Reklama

8 Komentaras »

 1. neįtikėtina 🙂 aš taip pat susidomėjau architektūra, kaip pradėjau ruoštis stojamiesiems. šis puslapis toks profesionalus, labai naudingas. Atradusi šį blog’ą labai apsidžiaugiau, ačiū tau. 🙂

  Komentaras sukūrė eglė — gruodžio 25, 2007 @ 7:47 pm

 2. Šaunu, kad sudominau 🙂 Gaila, kad per mokslus nelieka laiko čia rašyt. Visgi, nepaleidžiu vilties to daryt ateityje. 🙂

  Komentaras sukūrė taskurnubego — gruodžio 30, 2007 @ 10:34 pm

 3. Tikrai saunus blogas. As zadu bandyt stoti i architektura, tai labai sudomino. Cia sudejai daug ir issamios informacijos. Dekui. Bet gal galetum paaiskinti kas yra ortogonalios projekcijos ir aksonometrinis vaizdas? Daug internete ieskojau bet neradau, niekas is aplinkiniu nezino. Jei gali- paaiskink kaip visa tai suprast?

  Komentaras sukūrė Vytas — sausio 5, 2008 @ 1:32 pm

 4. Na, jei trumpai, tai ortogonalinis vaizdas yra vaizdas be perspektyvos. Jis naudingas breziniuose, kur trimateje erdveje daiktai vaizduojami tikraisiais dydziais. Taip vaizdas gaunasi iskreiptas. Taigi, kad nubreztume ortogonalini vaizda (kitaip aksonometrini vaizda), reikia triju to vaizdo ortogonaliniu projekciju: vaizdo is virsaus, priekio ir vaizdo is sono, kurie visi kartu vadinami epiura. Braizant aksonometrini vaizda, ant triju asiu (x,y,z) atidedami atitinkami dydziai ir gaunamas daikto vaizdas trimateje erdveje be perspektyvos.

  Skamba gal ir painiai, bet suprantamiau nepaaiskinsiu. 🙂 Geriausia pasiieskoti bibliotekoje braizybos vadovelio, ten tikrai viskas aiskiau. 😉

  Komentaras sukūrė taskurnubego — sausio 6, 2008 @ 9:12 pm

 5. dekui. jau ir taip aiskiau

  Komentaras sukūrė Vytas — sausio 6, 2008 @ 9:58 pm

 6. Gal galetu kasnors paaiskint kas konkreciai sudaro kompozicijos testa? ka jo metu reikia padaryt? kur galima rasti pavyzdziu?

  Komentaras sukūrė Vytas — kovo 20, 2008 @ 7:54 pm

 7. Dekui!

  Komentaras sukūrė Rigegaict — spalio 7, 2008 @ 11:38 am

 8. Sveiki! Skambes kvailai, bet padekit, papasakokit ka rinktis 11/12 klasese A/B lygiais. Kokiu dalyku jau jums studijuojantiems reikia? Kokius egzaminus laiket? Baiget dailes mokykla ir ar tai turi pliusu stojant?
  As galvoju studijuoti archtektura taip pat, nes megstu piesti (ir manau, kad siek tiek moku, nors iki pro dailininko toli), o eiliniu vadybininku nenoriu buti, tiesiog nezinau ka dar galeciau veikti… todel galeciau turbut atskira bloga klausimams Jums sukurti. Papasakokit apie darbo perspektyvas? Papasakokit kaip jauciasi Architektai? 🙂
  Turbut norejau parasyti trumpiau, bet tik labiau susipainiojau..

  Komentaras sukūrė Benas — balandžio 23, 2009 @ 7:01 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: